Zamknij

K.Deutsch: Wreszcie udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Trafiłem na te zawody w bardzo dobrej formie i jestem bardzo zadowolon

11:42, 05.02.2018 MiS Aktualizacja: 12:42, 05.02.2018
Skomentuj

Siedem razy wywalczył miejsce na podium, nigdy jednak na jego najwyższym stopniu. Tym razem było inaczej. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, który reprezentował powiat gostyński na Regionalnych Zawodach Radnych, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym, wywalczył w pierwsze miejsce w swojej kategorii i w dobrym stylu zdobył Superpuchar turnieju.

W sali sportowej i obiektach Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie w sobotę 3 lutego XIX odbyły się Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowych o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej – posła do Parlamentu Europejskiego - III Memoriał im. Krzysztofa Szkudlarka. W imprezie udział wzięło 150 uczestników, w tym 120 samorządowców.

Powiat gostyński reprezentował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch, który na długo zapamięta tę edycję sportowej imprezy. Reprezentant powiatu zdobył pierwsze miejsce w kategorii radnych, jak również Superpuchar turnieju. - Dotarłem do finału po kilku trudnych pojedynkach. W finale, gdy prowadziłem już 10:6 w pierwszym secie, przeciwnik skreczował z powodu kontuzji. W ten sposób po 9 latach udało mi się zdobyć pierwsze miejsce. Do tej pory siedem razy stawałem n podium, ale zawsze na drugim miejscu - relacjonuje Krzysztof Deutsch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.

Na tym dobra passa wiceprzewodniczącego nie zakończyła się. Po raz pierwszy podczas turnieju wprowadzono kategorię superpojedynku dla pań i panów o statuetki im. śp. Krzysztofa Szkudlarka. Zwycięzca w kategorii wójtów - Szymon Szynkowski vel Sęk - walczył ze zwycięzcą w kategorii radnych, czyli Krzysztofem Deutschem. I w tym meczu Krzysztof Deutsch okazał się niepokonany. Wygrał 3:0 w setach. - Cieszę się bardzo z tego sukcesu. Wreszcie udało mi się stanąć na najwyższym stopniu podium. Trafiłem na te zawody w bardzo dobrej formie i jestem bardzo zadowolony z wyników. Obie statuetki zdobyłem w dobrym stylu - podsumował Krzysztof Deutsch, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!