Zamknij
REKLAMA

Hokeiści amatorzy zjechali do Gostynia, by szlifować formę...

11:47, 05.02.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Na co dzień każdy pracuje w swoim zawodzie, ale łączy ich jedno - zamiłowanie do hokeja na lodzie. Mowa o drużynie Tygrysy Gostyń, która od kilku lat propaguje tę dyscyplinę na gostyńskim lodowisku. I choć trenują amatorsko, to nie ograniczają się wyłącznie do zajęć, ale uczestniczą też w turniejach. Jeden z nich odbył się w miniony weekend na gostyńskim lodowisku.

Po raz pierwszy na gostyńskim lodowisku w sobotę 3 lutego zorganizowano turniej w ramach Zachodniej Ligii Hokeja. Wzięły w nim udział cztery zespoły: Cebularze Kalisz, Wataha Wrocław, Orły Oleśnica i Tygrysy Gostyń. I choć są stricte amatorskie, każda z nich miała swoje logo, stroje i sprzęt. - To nie jest turniej dla zawodowców. Przede wszystkim nasze gostyńskie lodowisko nie spełnia norm, które pozwalałyby na organizację turnieju zawodowego. Chodzi o to, aby spotkać się, pograć, podpatrzeć też innych, lepszych zawodników, od których można nauczyć się czegoś nowego. Konfrontacja i współzawodnictwo są takim motywującym elementem do rozwoju - mówi Tymoteusz Wiśniewski, wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu wspierającego grupę nieformalną Tygrysy Gostyń, ale przede wszystkim zapalony kibic hokeja. - Wcześniej podobny turniej odbył się w Oleśnicy, dziś hokeiści amatorzy zjechali do Gostynia, by szlifować formę i umiejętności - mówił Tymoteusz Wiśniewski, którego dwaj synowie Dominik (8 l.) i Piotr (4 l.) również uprawiają ten sport.

Na lodzie zaprezentowały się też grupy dzieci (4-14 lat) i młodzieży (15-18 lat), czyli najmłodsi hokeiści z grupy Tygrysy Gostyń. Tuż przed ich pokazowym meczem na lód zaproszono burmistrza Gostynia Jerzego Kulaka. Miłym akcentem było wręczenie włodarzowi pamiątkowej koszulki. Włodarz łyżew nie założył i nie towarzyszył "Tygrysom" na lodzie, za to chętnie kibicował im w rozgrywkach.

Wyniki turnieju:
Cebularze Kalisz – Wataha Wrocław - 6:1
Tygrysy Gostyń – Orły Oleśnica - 1:11
Cebularze Kalisz - Orły Oleśnica - 3:6
Tygrysy Gostyń - Wataha Wrocław - 7:1
Cebularze Kalisz - Tygrysy Gostyń - 6:8
Orły Oleśnica - Wataha Wrocław - 4:3

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone