Zamknij
REKLAMA

Nie tylko mecze. Tym razem były też odznaki

10:12, 21.12.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym miały wyjątkowy charakter. Podczas ceremonii otwarcia prezes klubu wręczył odznaczenia za wieloletnią działalność na rzecz klubu LZS UKS Bodzewo. Wśród wyróżnionych znalazł się wójt Wiesław Glapka i przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztof Deutsch.

Tradycyjnie pod koniec roku w Bodzewie zostały zorganizowane Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Podczas ceremonii otwarcia prezes LZS UKS Bodzewo Kazimierz Berus wręczył odznaczenia za zasługi dla tenisa stołowego przyznawane przez Polski Związek Tenisa Stołowego.
Srebrną odznaką został uhonorowany wójt gminy Piaski Wiesław Glapka, natomiast brązowe odznaczenia otrzymali: Tomasz Dorsz, Krzysztof Deutsch, Dominik Jankowiak, Sławomir Jankowiak oraz Janusz Pawlak. Odznaczenia przyznawane przez prezesa Zarządu PZTS Dariusza Szumachera były formą podziękowania za wieloletnią działalność na rzecz klubu w Bodzewie, który obchodzi w tym roku dwudziestopięciolecie.

Najbardziej obleganą kategorią podczas zawodów byli zawodnicy niewystępujący na co dzień w klubach. W grupie graczy niezrzeszonych bezkonkurencyjny okazał się Karol Zawodny z Borku Wielkopolskiego, który w finale pokonał Ireneusza Lewandowskiego (Magdalenki). Podobna dominacją nastąpiła w kategorii mężczyzn open, w której Wojciech Walencki (Poniec), nie tracąc seta, zajął pierwsze miejsce. Na drugiej lokacie uplasował się Mateusz Wojciechowski (Gostyń). W gronie chłopców szkół gimnazjalnych i szkół średnich w finale Szczepan Chlebowski (Bodzewo) zwyciężył z Marcinem Jankowiakiem (Strzelce Małe). Wśród najmłodszych uczestników turnieju, czyli chłopców szkół podstawowych, na najwyższym stopniu podium stanął Eryk Sarbinowski (Ziółkowo), który uplasował się przed Kamilem Brylem (Bodzewo). W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nowak (Gogolewo), a drugą lokatę zajęła Wiktoria Kołak (Bodzewo).

Na najlepszych zawodników czekały puchary i nagrody.

Kategoria niezrzeszonych:
1. Karol Zawodny (Borek Wlkp.)
2. Ireneusz Lewandowski (Magdalenki)
3. Sławomir Ciekański (Piaski)
4. Janusz Grobelny (Gostyń)

Kategoria mężczyzn open:
1. Wojciech Walencki (Poniec)
2. Mateusz Wojciechowski (Gostyń)
3. Mateusz Banaszak (Gostyń)
4. Marcin Pawlak (Bodzewo)

Kategoria szkół podstawowych:
1. Eryk Sarbinowski (Ziółkowo)
2. Kamil Bryl (Bodzewo)
3. Kubiak Jakub (Bodzewo)
4. Kubiak Oskar (Bodzewo)

Kategoria gimnazjum i szkół średnich:
1. Szczepan Chlebowski (Bodzewo)
2. Marcin Jankowiak (Strzelce Małe)
3. Antoni Grzebisz (Bodzewo)
4. Jakub Nowak
Kategoria Dziewcząt
1. Wiktoria Nowak (Gogolewo)
2. Wiktoria Kołak (Bodzewo)
3. Alicja Jakubczak (Ziółkowo).

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

olekolek

2 0

Fajna impreza. 20:06, 22.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018