Zamknij
REKLAMA

Romana Roszak kilka miesięcy temu otrzymała powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski

14:01, 28.11.2017 | Honorata Jankowiak
REKLAMA
Skomentuj

Jest w gronie zawodniczek, o których mówi się, że są nową siłą polskiej kobiecej piłki ręcznej. Pochodząca z Trzecianowa w gminie Borek 23-letnia Romana Roszak, zawodniczka klubu Energa AZS Koszalin, od kilku miesięcy jest w seniorskiej kadrze narodowej, a aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, które za kilka dni rozpoczną się w Niemczech. Trzymamy kciuki i kibicujemy Romanie oraz całej naszej reprezentacji!

Romana Roszak pochodzi z Trzecianowa, a z piłką ręczną związana jest od około trzynastu lat. Zawodniczka klubu Energa AZS Koszalin kilka miesięcy temu otrzymała powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, co było dla niej zarówno zaskoczeniem, jak i wyróżnieniem. - Gdy trener zadzwonił z informacją, że będę powołana do kadry narodowej, był to dla mnie wielki szok, ale też radość, że zostałam dostrzeżona – wyznała Romka Roszak, która wraz z reprezentacją przygotowuje się właśnie do Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, jakie w dniach 1-17 grudnia odbędą się w Niemczech. Dziewczyny przeszły już pomyślnie ostatni sprawdzian przed mistrzostwami, jakim był turniej w rumuńskiej Craiovej z udziałem zespołu gospodarzy, Macedonii i Brazylii. - Wróciłyśmy z turnieju przygotowawczego w Rumunii, na którym zajęłyśmy pierwsze miejsce. Do czwartku jesteśmy jeszcze na zgrupowaniu w Pruszkowie, a już w czwartek rano wylatujemy do Niemiec, gdzie w sobotę 2 grudnia zagramy pierwszy mecz ze Szwecją – mówiła Romana Roszak. Jak ocenia szanse polskiej reprezentacji w tych zmaganiach? - Jak zawsze będziemy walczyć o najwyższe cele – zapowiadała zawodniczka.

Jak wyglądała dotychczasowa kariera Romany? Potencjał dostrzegł w niej już lokalny klub sportowy i to tam wszystko się zaczęło. - W czwartej klasie szkoły podstawowej pani Elżbieta Wojciechowska, trenerka UKS Borek Wielkopolski, zaproponowała mi przyjście na trening piłki ręcznej. Wypatrzyła mnie, gdy biegałam sztafetę. Biegi zawsze były moją mocną stroną i tak się zaczęła moja przygoda z piłką ręczną, najpierw na skrzydle, a z czasem na rozegraniach – wspomniała Romana Roszak. - Zaczęłam chodzić na treningi do gimnazjalistów, a w trzeciej klasie gimnazjum otrzymałam propozycję od szkół sportowych. Zdecydowałam się na liceum w Gdańsku, gdzie pod wodzą trenera Adriana Struzika zdobyłyśmy jako juniorki mistrzostwo Polski, jak również wicemistrzostwo Polski. Potem dostałam się do kadry narodowej juniorskiej – nadmieniła szczypiornistka. Po ukończeniu liceum Romana trafiła do klubu SPR Pogoń Szczecin, gdzie również pod wodzą trenera Adriana Struzika, trenowała półtora roku. Aktualnie jest zawodniczką klubu Energa AZS Koszalin.

Plany i ambicje Romany Roszak na przyszłość? Na pewno ciągły rozwój. Jak przyznaje zawodniczka, wiele zależy też od jej występu i powodzenia całej reprezentacji na mistrzostwach świata w Niemczech. Początek zmagań już za kilka dni! Mecz polskiej reprezentacji ze Szwecją już 2 grudnia. Trzymamy kciuki i kibicujemy Romanie oraz całej naszej reprezentacji!

Fot. archiwum Romana Roszak

(Honorata Jankowiak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KoleżankaKoleżanka

3 0

Brawo Romka ! Wspiełaś się na szczyt i tak trzymaj 19:56, 28.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Koleżanka z BorkuKoleżanka z Borku

4 0

BRAWO ROMANA!!! BRAWO WY!!! Wyprzedzacie gostyńską konkurencję co najmniej o dwie długości. W ŻG co tydzień kilka stron samego sportu i co? Dotąd na temat Romki-reprezentantki Polski z naszego powiatu ani słowa. Ale mecz Kani np. ze Słupcą to jest hit. Albo Korony Piaski. Bez urazy chłopaki piłkarze z naszego powiatu, ale sami rozumiecie o co chodzi. Znając życie teraz skopiują pomysł G24 i za chwile w gostyńskiej konkurencyjnej gazecie pojawi się jakiś wywiad z Romką. Brawo G24, a za moją koleżankę trzymam kciuki i życzę MIĘDZYNARODOWYCH sukcesów. 10:14, 29.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KibicKibic

0 1

To, że nie napisali o Romanie, nie oznacza, że są gorsi. Może za ważniejsza informacje uważają cenę za baloty w kraju????? 06:50, 30.11.2017


© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone