Zamknij

Niepokonani po pierwszej rundzie

09:05, 28.11.2017 Kasia Kiestrzyńska
Skomentuj

Siatkarze UKS Kaniasiatka Gostyń rozegrali ostatnie spotkanie pierwszej rundy o mistrzostwo III ligi mężczyzn. Pojedynek miał być tylko formalnością, a okazał się trudnym sprawdzianem dla naszych zawodników, którzy po bardzo wyrównanym meczu pokonali siatkarzy TODO MKS MOS „Czarni Ostrowite” 3:2.

Przed meczem typowano, że Kaniasiatka szybko pokona „Czarnych” Tak się jednak nie stało. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany i niełatwy. Pierwsze dwa sety łatwo wygrali siatkarze z Gostynia, pokonując „Czarnych” 25:21 i 25:16. Łatwo zdobyte punkty spowodowały jednak zbyt duże rozluźnienie w gostyńskim zespole, co bezlitośnie wykorzystali „Czarni”, doprowadzając do wygranej w trzeciej odsłonie (26:28) Zmotywowani sytuacją koncertowo rozpoczęli też czwartego seta. W pewnym momencie prowadzili nawet 0:7. Gostynianie próbowali nawiązać walkę, jednak nie dali rady, przegrywając starcie 19:25. W tie-breaku siatkarze z Gostynia zaczęli wypracowywać sobie przewagę i pokonali przeciwników 15:10.

Kibice, którzy zgromadzili się w hali sportowej ZSO w Gostyniu, liczyli na łatwą wygraną swoich faworytów. Tymczasem okazało się, że nie ma słabych zespołów w grupie i trzeba walczyć od początku do końca! - Do meczu przystąpiliśmy ze zbyt małym zaangażowaniem, co spowodowało, że zespół z Ostrowa poczuł, iż może wywieźć z Gostynia 2 punkty. Na całe szczęście po nieudanym trzecim i czwartym secie w piątym pozbieraliśmy się i przełamaliśmy słabszy fragment gry, co w rezultacie dało nam siódme zwycięstwo. Teraz musimy wyciągnąć wnioski z ostatnich dwóch, słabszych meczy i poprawić to, co nie funkcjonowało. Cieszy to, że wygraliśmy wszystkie mecze w tej rundzie. Brawa dla wszystkich chłopaków – mówił po meczu trener Tomasz Poznański.

Kolejne spotkania rozpoczyna rundę rewanżową. Zapraszamy wszystkich w sobotę 02.12.2017 r. na ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym w hali ZSO w Gostyniu. Przeciwnikiem UKS Kaniasiatka będzie MLKS ORLIK MIŁOSŁAW (przypominamy, że w pierwszym meczu Kaniasiatka zwyciężyła 1:3).

Trenerzy: Tomasz Poznański, Zbigniew Klimański
Skład: Jakub Kaźmierski (kapitan), Paweł Rozwora, Krystian Michalczyk, Jakub Klimański, Szymon Poświatowski, Wojciech Meissner, Przemysław Kolańczyk (libero) oraz Patryk Michalczyk, Julian Adamkiewicz, Tomasz Poznański, Kamil Kulczak, Marcin Ubowski, Adam Smoczyk.