Zamknij
REKLAMA

O wygranej zdecydowała liczba kręgli zdobytych przez zespoły

12:50, 27.11.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Kręglarze gostyńskiego „Startu” mają za sobą bardzo udany mecz. W siódmej kolejce superligi mężczyzn pokonali wyjątkowo trudnego przeciwnika - drużynę „Polonii 1912” Leszno. Rywalizacja była tak zacięta, że o wygranej zdecydowała liczba kręgli zdobytych przez zespoły.

Mecz podzielono na dwa bloki. W pierwszym z nich zawodnicy gostyńskiego „Startu”: Włodzimierz Dutkiewicz, Patryk Łukaszewski i Filip Michalak grali przeciwko drużynie „Polonii” w składzie: Michał Szulc, Kamil Kozłowski i Mateusz Klecha. Pierwszy i trzeci pojedynek były dla gostynian przegranymi. - Włodzimierz mimo dobrej gry został pokonany przez Michała (566 do 607), a Filip przez Mateusza (541 do 572). Na koncie drużyny z Leszna wylądowały 2 punkty - mówi Karol Sellmann ze „Startu” Gostyń. Doskonale spisał się za to Patryk Łukaszewski, który grał przeciw Kamilowi Kozłowskiemu (złotemu medaliście świata z Zalaegerszeg). Pojedynek wygrał 559 do 529. - I tak po pierwszym bloku stosunek różnicy zdobytych kręgli wynosił 42 dla gości, co dawało im spore szanse na przejęcie 2 punktów za przewagę w sumie przewróconych kręgli - relacjonuje Karol Sellmann.

W drugim bloku do gry przystąpili: Jakub Osiewicz, Karol Sellmann i Mikołaj Kosowicz. Ich rywalami byli kolejno: Szymon Kaliski, Patryk Wawrzyniak i Bartosz Włodarczyk. W pierwszym i drugim pojedynku gostynianie zdeklasowali rywali. Jakub Osiewicz wygrał z Szymonem Kaliskim 607 do 565 (2 do 2 w punktach dla klubów), natomiast Karol Sellmann wygrał 590 do 577 z Patrykiem Wawrzyniakiem. Ostatni pojedynek z gostyńskiego „Startu” stoczył Mikołaj Kosowicz. Jego przeciwnikiem był Bartosz Włodarczyk. - Dla Mikołaja był to pierwszy start w superlidze w tym sezonie. Pojedynek od początku był zacięty. Ostatecznie to Bartosz okazał się lepszy i zdobył kolejny punkt dla swojej drużyny - relacjonuje Karol Sellmann.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gostynian. Mimo takiej samej ilości zdobytych punktów z pojedynków – dokładnie po 3 punkty - o zwycięstwie zadecydowała różnica kręgli zdobytych przez cały zespół. Różnica była bardzo niewielka i wyniosła 2 punkty - KS „Start” 3400 - KS "Polonia" 3398.

Gostyńscy kręglarze z optymizmem patrzą w przyszłość i zapraszają na kolejny mecz z "Czarną Kulą” Poznań w czwartek 30 listopada o godzinie 20:00.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JerzyJerzy

0 0

Mam pytanie. Dlaczego kręgielnia, jako miejsce użyteczności publicznej zamknięty jest zawsze w święta i inne dni wolne od pracy? Obiekt podlega pod OSiR. Dlaczego dyrektor Kordus jednym mówi, że muszą chodzić, a drugim daje wolne. Czyżby wpływ na powyższe miała pani główna księgowa? Notabene żona jednego z pracowników kręgielni. Nie podobno, aby w bieżącym roku znów sytuacja w Święta Bożego Narodzenia się powtórzyła. W nowym roku zaraz będzie święto Trzech Króli, czy kręgielnia będzie otwarta? (Jak zwykle chyba nie). Na pływalni jest tzw BOK (Biuro Obsługi Klienta 2 pracownice), to dlaczego oni nie obsługują klientów, lecz wykonują to Panie z punktu sprzedaży. Dyrektorze spójrz prawdzie w oczy. W ostatnich dniach jeden z dyrektorów podał się do dymisji. Czyżby Pan chciałby być następny?20:29, 07.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone