Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy memoriał na gostyńskiej kręgielni

11:20, 11.11.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Do niedzieli na gostyńskiej kręgielni trwa XVI Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Jeden z najliczniej obsadzonych turniejów kręglarskich w Polsce. W kręglarskich rozgrywkach bierze udział ponad 150 młodych zawodników z całego kraju, Czech i Słowacji.

Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego - założycieli gostyńskiej kręgielni, to turniej z szesnastoletnią tradycją. - W latach 90-tych turniej trzykrotnie organizował "Start" Gostyń. W 2000 roku, kiedy powstałą Gostyńska Liga Kręglarska, turniej został reaktywowany i w tym roku mamy jego 16. edycję - mówi Krzysztof Galusińki, sędzia główny zawodów. Przez te lata turniej zyskał sławę w całym kraju, ale też za granicą. - Jak co roku przyjechały kluby z całej Polski, m.in: Wronek, Sierakowa, Łazisk Górnych, Tomaszowa Mazowieckiego, z czeskiego Nachodu i słowackiej Trsteny. Jednego roku gościliśmy też reprezentantów Chorwacji -  wylicza sędzia główny zawodów. Turniej rozgrywany jest w kategoriach wiekowych dzieci, młodzików oraz juniorów młodszych. - Łącznie gra 151 zawodników - chłopcy i dziewczęta, którzy od czwartku do dziś walczą w eliminacjach. Natomiast w niedzielę, 12 listopada odbędzie się wielki finał - podsumowuje Krzysztof Galusińki. Dodajmy, że na półmetku turnieju w kategorii juniorów młodszych prowadzi gostynianin Patryk Łukaszewski.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

janjan

2 2

Szkoda że ani słowa o panu Podymie który jest głównym organizatorem ale tak czasem bywa .... 17:34, 11.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JerzyJerzy

0 0

Do Jana. Masz rację. Osoby, które całą osobą oddają się sprawie, w końcowym etapie są pomijani. Ciekaw jednak jestem, czy na kręgielni również jest zamontowany monitoring obserwujący panów obsługujących? Chyba jednak nie , bo zbyt wiele wydałoby się. Nie tylko brak umiejętności, ale i inne grzeszki. Prawda? Na faisbooku zauważyłem na monitorze monitoringu podgląd sięgający w obsługę kas na basenie. Czy to nie nazbyt intymny podgląd? 15:31, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone