Zamknij
REKLAMA

Nie ilość, a jakość się liczyła. Najmłodszy zawodnik miał 4 lata

10:57, 09.11.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Niezwykłą celnością wykazali się uczestnicy Zawodów Strzeleckich z Karabinka Pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości. Zawody zostały podzielone na kilka kategorii. Najmłodszy uczestnik Ryan Kordus miał zaledwie cztery lata i osiągnął całkiem dobry wynik.

Z propozycji udziału w Zawodach Strzeleckich z Karabinka Pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości w Borku Wlkp. skorzystało 17 osób - dzieci i młodzież. Potwierdziło się powiedzenie, że nie ilość, ale jakość się liczy, ponieważ poziom zawodów był bardzo wysoki. Zawodnicy oddawali po 5 strzałów, w tym 5 ocenianych. Wyniki uzyskane w strzelaniu z karabinka pneumatycznego były godne zawodów wyższej rangi. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 4-latek Ryan Kordus, który zdobył 22/50 pkt!

W najmłodszej grupie: I miejsce zajął Aleksander Skowroński z wynikiem 46/50 pkt., II miejsce Gracjan Tyrakowski z wynikiem 42/50 pkt., III miejsce Aleksander Adamiak z wynikiem 40/50 pkt.
W kategorii kl. IV-V: I miejsce zajął Jędrzej Szmyt, zdobywając 36/50 pkt., II miejsce Szymon Pieniężny 35/50 pkt., III miejsce Dominika Demska 16/50 pkt.
W najstarszej kategorii: na I miejscu uplasował się Miłosz Maćkowiak 32/50 pkt. przed Jakubem Perkiem 16/50 pkt. i Stanisławem Nowakiem 13/50 pkt.

Dodatkowo dla uczestników zorganizowany był konkurs plastyczny pt. "Z czym kojarzy Ci się wolność". Wpłynęły 4 prace plastyczne. - I miejsce zajęła Kasia Konarkowska, II miejsce Gracjan Tyrakowski, III miejsce Aleksander Skowroński.

Nagrody rzeczowe i dyplomy ufundował Urząd Miejski w Borku Wlkp. w ramach projektu "Strzelać każdy może – zawody i imprezy strzeleckie", TKKF Kosmos Borek Wlkp. oraz Szkolne Koło LOK Borek Wlkp. Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy oraz Mateuszowi Kordusowi za pomoc w sędziowaniu podczas zawodów.

fot. organizatorzy

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

J64J64

1 1

Brawo dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla dzielnego maluszka Ryana.Ukłony dla organizatorów. 13:57, 12.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018