REKLAMA

Bokserzy Sportów Walki Gostyń na najwyższym stopniu podium!

14:47, 05.10.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Młodzi bokserzy z klubu Sporty Walki Gostyń zdobyli kolejne medale. Z Pucharu Polski Kadetów i Juniorów w Grudziądzu przywieźli aż trzy medale, w tym złote krążki. Pojedynki, które stoczyli, nie były łatwe, gostynianie musieli wykazać się ogromną wolą walki, aby stanąć na najwyższym stopniu podium.

Puchar Polski Kadetów i Juniorów w boksie został rozegrany w Grudziądzu w ostatni weekend września. Klub Sporty Walki Gostyń reprezentowali: Krystian Barski, Mikołaj Mańka oraz Jakub Piecuch. Dwóm pierwszym udało się zdobyć złoty medal, natomiast Piecuch wrócił do Gostynia z brązem. Najcięższy bój stoczył Krystian Barski. - W drodze po złoto musiał wygrać 3 pojedynki. I tak kolejno w pierwszej walce odprawił z turnieju Damiana Małka z klubu BT Stalowa Wola, w kolejnej Huberta Wardaka z klubu Niedźwiedź Kętrzyn, by w ostatniej walce zmierzyć się z Kacprem Poweską, którego również pokonał na punkty - mówi Tomasz Dylak, trener SW Gostyń.

Mikołaj Mańka stoczył dwa zwycięskie pojedynki. Pierwszy z Jakubem Pietrzykowskim z Gwardii Szczytno, drugi z Oskarem Mikołajczakiem z klubu Za Bramą Kraśnik. Z kolei Jakub Piecuch zmierzył się z Jakubem Ostrowskim z KSW Włocławek. W czasie starcia nabawił się jednak kontuzji, która wyeliminowała go z turnieju. - Walkę wygrał mimo doznanej w jej trakcie kontuzji kolana. Niestety okazała się ona na tyle poważna, że wyeliminowała Jakuba z dalszego udziału w turnieju - relacjonuje trener Tomasz Dylak. W tym samym czasie młodsi zawodnicy: Eryk Bukowski oraz Marcel Komar przebywali na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików w Grudziądzu.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

bolobolo

0 1

Brawo, widać potencjał! 21:00, 05.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zwyklyzwykly

0 0

Trener, który wznieca iskre.... 07:34, 06.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018