REKLAMA

Karolewicz nie miał sobie równych

10:11, 28.09.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Oskar Karolewicz został zdobywcą tytułu Indywidualnego Mistrza Gminy Poniec w Bowlingu. Od początku był liderem letnich rozgrywek i także w finalnej rywalizacji nie dał szans rywalom. W kategorii gmina Poniec najlepszy był Piotr Ferens. Za dwa tygodnie rusza jesienna kolejka.

Cykl mistrzostw rozpoczął się 1 lipca. - Przez dwa miesiące zawodnicy walczyli o zdobycie jak najwyższego wyniku z dwóch gier eliminacyjnych, następnie czołowa piętnastka wzięła udział w trzech rundach finałowych, które odbywały się w środowe wieczory. O wyższej lokacie decydowała suma zdobytych punktów – tłumaczy Łukasz Idowiak, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu.

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach: open oraz gmina Poniec. W kategorii otwartej triumfował Oskar Karolewicz, który uzyskał łącznie 1459 punktów. Na drugim miejscu zawody zakończył Adrian Nowak z 1406 zbitymi kręglami. Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Maćkowiakowi, który rywalizację zakończył z 1353 punktami. Wspomniana trójka oprócz okolicznościowych pucharów została nagrodzona drobnymi nagrodami rzeczowymi.

W samej gminie Poniec najlepszy okazał się Piotr Ferens (zdobywca czwartego miejsca w kategorii open). Zakończył turniej z dorobkiem 1311 punktów. Na drugim miejscu z pulą 1267 punktów uplasował się Tomasz Maćkowiak (5 miejsce w open). Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Szymańskiemu (8 miejsce w open), który zdobył 1148 punktów. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu zapowiedział już, że do 11 października prowadził będzie zapisy do IV edycji Zakładowej Ligi Bowlingowej, która rozpocznie się 16 października.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018