Zamknij
REKLAMA

Piłkarze o wielkich sercach. Drugi raz zagrali dla Zuzanki

10:54, 24.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca. Sześć drużyn wzięło udział w II Turnieju Charytatywnym „Gramy dla Zuzanki”. Centralnym punktem imprezy były licytacje gadżetów z autografami znanych sportowców. W ciągu kilku godzin udało się zebrać na rehabilitację dziewczynki blisko 14 tys. złotych!

Zespół Retta to neurologiczne zaburzenie rozwoju, które objawia się niepełnosprawnością ruchową oraz znacząco ograniczoną możliwością komunikacji z otoczeniem. Z takimi problemami musi się zmagać trzyletnia Zuzia Walkowiak z Ponieca oraz jej rodzice. Aby pomóc dziewczynce w codziennym funkcjonowaniu, odbył się charytatywny turniej piłki nożnej z inicjatywy Pawła Grunda, podczas którego można było wylicytować ciekawe gadżety żużlowe i piłkarskie, jak: piłki z podpisami: zawodników Lecha Poznań, Jerzego Dudka i Marcina Gortata, koszulki z podpisami: zawodników Legii Warszawa, Lecha Poznań i Pogoni Szczecin, gadżety żużlowe, bidon z podpisem Rafała Majki, album z autografem Kuby Giermaziaka. - Koledzy z drużyn nie mieli wątpliwości, że chcą pomóc Zuzi po raz kolejny. Wiele osób zaangażowało się w zbiórkę fantów na licytacje. Było warto. Ludzie, którzy tutaj przyszli nie szczędzą złotówek. Starają się wspomóc jak mogą - mówił Paweł Grund z Krobi, główny organizator turnieju

Licytacje odbywały się między meczami i uzbierano kwotę w wysokości 13.686 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny Zuzi w Centrum Hipoterapii i Rehabilitacji "Zabajka" w Stawnicy. Koszt dwutygodniowego pobytu to 7 tys. złotych. - Byli tu z nami przyjaciele, znajomi, ale też nieznajomi, bo wielu z tych ludzi nie znamy, a poświęcli dla nas swój czas, swój wolny dzień, który mogli spędzić z rodzinami...Są z nami i to po raz drugi! Dziękujemy! - mówiła po turnieju Anna Walkowiak, mama Zuzi.

Jeśli chodzi o samą rywalizację sportową, to w turnieju udział wzięło sześć drużyn. Zwyciężyła drużyna Alfa Electric przed drużyną As Bruk oraz Alfą Gostyń. Kolejne miejsca zajęły: Wspol, Eko-Rol Krajewice i Mann+Hummel.

 

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018