Zamknij
REKLAMA

Weekendowe warsztaty były swoistą zachętą dla mieszkańców do zasilenia szeregów gostyńskiej grupy Capoeira Brasi

13:27, 11.09.2017 | Marta Stachowska
REKLAMA
Skomentuj

To były wyjątkowo energiczne spotkanie, łączące w sobie brazylijskie sztuki walki, taniec i śpiew. Mowa o warsztatach Capoeira Brasil, jakie odbyły się w gostyńskiej "Jedynce". Miłośnicy tego widowiskowego sportu zjechali z całej Polski. By zachęcić mieszkańców do Capoeiry, zawodnicy wyszli na rynek, prezentując pokazując próbkę swoich możliwości.

Około stu pasjonatów Capoeiry zjechało z różnych zakątków Polski (m.in. Szczecina, Warszawy, Radomia, Poznania, Krakowa) do Gostynia na warsztaty Evento Unidade para Mestre Marcão, które odbyły się w hali sportowej przy SP nr 1. Gospodarzem imprezy była gostyńska sekcja Capoeira – Grupo Capoeira Brasil – GCB Gostyń. - Jest tu wiele osób, które trenują regularnie Capoeirę od lat i dla nich to jest normalne wydarzenie, które trzeba odwiedzić. Są też osoby początkujące, które praktycznie startują w tym sporcie i próbują swoich sił na warsztatach. Są tacy, którzy po raz pierwszy w życiu brali udział w takich warsztatach i są zachwyceni - mówił Łukasz Jasiński z Grupo Capoeira Brasil Gostyń, miłośnik Capoeiry od 8 lat.

Przekrój wiekowy osób uczestniczących w warsztatach faktycznie był zróżnicowany - od małych dzieci, po młodzież i dorosłych. - Ćwiczyć można, mając już kilka lat aż do 50, 60 lat, a nawet więcej. Capoeira jest sportem rozwojowym - dużo gimnastyki, ruchu... Wszystko dla zdrowia - mówił Bartosz Urbański, również z gostyńskiej sekcji Capoeira. - Capoeira wiąże w sobie nie tylko sztukę walki, ale zawiera w sobie elementy tańca, akrobatyki, elementy z innych sztuk walki...Taki mix kulturowy. Świetny klimat wprowadza oryginalna, brazylijska muzyka - opowiada Bartosz Urbański, który Capoeirę uprawia od blisko dekady. - Capoeira jak każdy sport wymaga potu, łez i serca, by osiągnąć sukcesy - dodał Łukasz Jasiński.

Weekendowe warsztaty były swoistą zachętą dla mieszkańców do zasilenia szeregów gostyńskiej grupy Capoeira Brasil, która spotyka się na treningach dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki w hali sportowej SP 1 w Gostyniu. - Treningi są bardzo urozmaicone – od mniej wymagających fizycznie, ale bogatych mentalnie, aż do takich typowo wysiłkowych... Najważniejsza w tym wszystkim jest pozytywna energia - zachęca Łukasz Jasiński. - Zapraszamy serdecznie. Capoeira nie jest skomplikowana, wystarczy nauczyć się podstaw - dodaje. Miesięczny koszt treningów to 50 złotych.

Próbka umiejętności nabytych podczas warsztatów uczestnicy zaprezentowali na gostyńskim rynku. To był bardzo widowiskowy pokaz. Mieszkańcy spacerujący po głównej płycie miasta zatrzymywali się, by posłuchać brazylijskich rytmów i z podziwem popatrzeć na ćwiczących.

Dochód z warsztatów zostanie przekazany na operację Mestre Marcão Gcb z Brazylii, który doznał poważnej kontuzji. - Przez wiele lat uprawiania tego sportu doznał bardzo poważnej kontuzji i wymaga kosztownej operacji. Chcemy mu pomóc. Cały dochód zostanie przelany na konto zrzutka.pl - mówił Łukasz Jasiński z gostyńskiej grupy Capoeira.

(Marta Stachowska)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

CapoeristaCapoerista

1 0

Świetne klimaty, świetni ludzie no i po prostu świetny sport ???? 15:52, 11.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

c....tc....t

1 0

brawo gostyńska grupa.było miło. 17:53, 11.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BandeiraBandeira

1 0

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA TRENINGI DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 przy Farze wE WTORKI I CZWARTKI OD GODZINY 19:00 do 20:30. Przyjdz zobacz spróbuj ???? 12:13, 15.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018