Zamknij
REKLAMA

Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych

11:03, 08.09.2017 | (m)
REKLAMA
Skomentuj

Rower górski będzie główną nagrodą w specjalnym konkursie organizowanym podczas sobotniego III Tradycyjnego Półmaratonu Biskupiańskiego w Starej Krobi. Na chętnych czekają dwa dystanse. Jeden to 22 kilometry, drugi to ponad 10-kilometrowy odcinek. Zapisy prowadzone będą również w dniu biegów.

To już trzecia edycja kolejnej, dużej imprezy biegowej w gminie Krobia. W tym roku, aby zwiększyć frekwencję, organizatorzy imprezy podjęli decyzję, że zapisy przyjmowane będą również w dniu biegu. - Co prawda ze względów organizacyjnych nie dla wszystkich "spóźnialskich" zagwarantowane będą pakiety startowe, jednak w tego typu wydarzeniach nie chodzi wyłącznie o nagrody i gadżety, ale przede wszystkim o sprawdzenie własnych możliwości, aktywne spędzenie wolnego czasu, współzawodnictwo i dobrą zabawę – mówi Bogdan Paluszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Krobi, organizator półmaratonu.

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy zaplanowali bieg na 22-kilometrowym dystansie półmaratonu, a także krótszy dystans ćwierćmaratonu o długości 10,6 km. - Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych, dla których przewidziano odrębne biegi, dmuchane zamki, pokaz baniek mydlanych oraz wiele innych atrakcji. Niezależnie jednak od tego, czy ktoś planuje start w biegu, czy też chce miło spędzić czas, zapraszamy wszystkich do Starej Krobi już w sobotę – dodaje B. Paluszkiewicz.

Biuro zawodów przy szkole w Starej Krobi czynne będzie już od godziny 8.00 do 9.30. Zamknięcie dróg, którymi przebiegnie trasa, planowane jest od godz. 9.40, a sam start biegu o 10.00. Trasa składa się z jednej małej i dwóch dużych pętli. Biegi dzieci i młodzieży zaplanowane są od godz. 10.10. Poza atrakcjami sportowymi przygotowano też występy zespołu tanecznego EV-DANCE z DANCE ART & YOGA STUDIO Ewy Janowskiej z Gostynia, pokaz iluzjonisty Jakuba Walkowiaka, akcję charytatywną „Gasimy Afrykę – Misja Tanzania” i bufet przygotowany przez Radę Rodziców. Główną atrakcją zmagań darta będzie rower górski, o który będzie mógł zawalczyć każdy zainteresowany.

((m))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018