Zamknij
REKLAMA

Ktoś chętny?

08:56, 29.04.2019 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

Kiedyś należał do rodziny Potworowski, dziś może go mieć każdy, kto posiada wolnych kilka milionów, a jak wiemy takich ludzi w naszym powiecie nie brakuje. Czy XIX w. pałac razem z zespołem pałacowo-parkowym, stajnią i garażami znajdzie nowego właściciela?

Pałac w Goli należy do najpiękniejszych zabytków, jakie znajdują się na terenie naszego powiatu. Był własnością znanej ziemiańskiej rodziny Potworowskich, która w znaczący sposób zapisała się na kartach historii naszego regionu. Bywali w nim znamienici goście tacy jak kardynał August Hlond czy prezydent R.P. Ignacy Mościcki W 1939 roku majątek Potworowskich został skonfiskowany przez Niemców, a po zakończeniu II wojny światowej znacjonalizowany. Mimo tak burzliwej historii nadal jest w bardzo dobrym stanie.

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat w pałacu funkcjonował hotel dla "dewizowych myśliwych", którzy zjeżdżali tam z całej Europy. Organizowano w nim również przyjęcia okolicznościowe. Dziś zespół pałacowo-parkowy o powierzchni 6.1701 ha z dodatkowymi budynkami i blisko 250 letnią historią został wystawiony do sprzedaży za 3.6 miliona złotych. Oferta nie obejmuje mebli, tak więc kupujący musi się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Jeśli ktoś posiada na koncie odpowiednie środki, może zainteresuje się tym pięknym zabytkiem póki jest ku temu okazja. Taki zakup to nie tylko ogromny prestiż, dla nowego właściciela ale też zapisanie się na kartach historii, powiązanej z bardzo znanym i oddanym Polsce rodem szlacheckim.
 

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

yyyyyy

7 1

Szwed... kupi 10:50, 29.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

żartowniśżartowniś

11 10

może prezes by kupił?
nie musiałby wieżowców budować i powstało by kolejne rodzinne muzeum 11:22, 29.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Także żartowniś Także żartowniś

6 6

E myślę ,że budynek może kupić wiosenny Robercik dla swojej tęczowej ferajny. 13:38, 29.04.2019


REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone