Zamknij
REKLAMA

Poważna sprawa

08:24, 22.03.2019 | J.J
REKLAMA
Skomentuj

Salmonella to jedna z najgorszych rzeczy jaka może przytrafić się w przemyśle spożywczym. Niebezpieczna dla zdrowia, może doprowadzić nawet do śmierci człowieka. Jak poinformował na swoich stronach Główni Inspektor Sanitarny, na powierzchni skorupek jaj sprzedawanych w Biedronce wykryto obecność pałeczek Salmonella Enteritidis.

Chodzi jaja sprzedawane pod nazwą „Zdrovo Rodzinkovo” 30 szt., klasa wagowa M, klasa jakości A, oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328K3, które zostały dostarczone przez Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz.

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wynikach badań Głównego Lekarza Weterynarii w celu podjęcia odpowiednich działań nadzorczych wobec fermy i zakładu pakowania. W wyniku podjętych działań kontrolnych organów Inspekcji Weterynaryjnej, zakwestionowana partia jaj zostanie wycofana z obrotu, co potwierdza Jeronimo Martins Polska S.A. Firma poinformowała, że ww. partia produktu trafiła do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci.

Z kolei Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o przekonują, że najważniejsze jest dla nich zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów i przepraszają za zaistniała sytuację - Najważniejsze jest dla niej zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów dlatego też w Fermach Drobiu Woźniak niezwłocznie rozpoczęto postępowanie wyjaśniające, powołując Komisję, która bada przyczynę tego incydentalnego zdarzenia. Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. przepraszają za zaistniałe niedogodności, jednocześnie informując, że zakupione produkty klienci mogą zwrócić w miejscu zakupu. Podstawą zwrotu będzie etykieta produktu z wymienionym powyżej numerem partii (31-03 PWK93 K3 A), bez konieczności okazania dowodu zakupu. - czytamy na stronie producenta jaj

Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. Z siedzibą w Żylicach koło Rawicza, to największy w Polsce producent jaj konsumpcyjnych. Niewykluczone więc, że skażone salmonellą jaja trafiły także do Biedronek zlokalizowanych na terenie naszego powiatu. Czekamy na odpowiedź z biura prasowego.

AKTUALIZACJA godz. 13.00
W odpowiedzi na nasze pytanie : czy w Biedronkach na terenie powiatu gostyńskiego była skażona salmonella partia jaj, otrzymaliśmy odpowiedź: 
Szanowny Panie Redaktorze, jaj z wycofanej partii nie było w sprzedaży w sklepach naszej sieci w powiecie gostyńskim. Wycofanie dotyczy tylko 1 partii produktu: 31-03  PWK93K3  A, która trafiła wyłącznie do ok. 20 sklepów (z sieci 2900 placówek), zlokalizowanych w regionie obsługiwanym przez centrum dystrybucyjne w Lubartowie.

Źródło: GIS/foto: Fotolia

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

BOLOBOLO

0 0

To nie pierwszy raz ta firma podpadła w ostatnim czasie 09:01, 22.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do BOLODo BOLO

1 0

Idź Bolo do pierwszego kurnika który napotkasz na swojej drodze przez wieś, zabierz jedno jajko i zanieś do Sanepidu.
Gwarantuję Ci, że wynik próby na salmonelle będzie pozytywny. Wystarczy obróbka termiczna przed spożyciem i salmonella staje się niegroźna dla zdrowia... 11:22, 22.03.2019


AqawAqaw

1 0

A ja nie żałuję dzbanow co wzbogacają biedronke 14:33, 22.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone