Zamknij
REKLAMA

Baza jest dostępna dla wszystkich

15:17, 25.10.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Jesteś przedsiębiorcą i masz wątpliwości co do nowego kontrahenta? Możesz go sprawdzić poprzez Rejestr Należności Publicznoprawnych (RNP) - wykaz podmiotów, które zalegają z płatnościami wobec państwa. Baza jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych po zalogowaniu w Portalu Podatkowym.

Głównym celem funkcjonowania Rejestru jest gromadzenie i udostępnianie informacji na temat nierzetelnych podmiotów. Ma on ułatwić życie przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy będą mogli sprawdzić wypłacalność swoich potencjalnych kontrahentów - zmniejszy to ryzyko podejmowania współpracy z nierzetelnymi partnerami biznesowymi. Przedmiotem wpisu do Rejestru są długi wynikające z nieopłaconych: podatków, ceł, mandatów skarbowych.

Dane zostaną ujawnione w Rejestrze, gdy łączna kwota zadłużenia (wraz z odsetkami za zwłokę) wyniesie co najmniej 5 tys. zł. Nie ma jednak ryzyka ujawnienia na liście dłużników bez wiedzy zainteresowanego. O planowanym wpisie do Rejestru dłużnik musi zostać poinformowany z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem. W tym czasie ma on możliwość dobrowolnej zapłaty należności pieniężnej, wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości bądź wniesienia sprzeciwu. Rejestr Należności Publicznych dostępny jest - TUTAJ - 

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone