Zamknij
REKLAMA

A wy co na ten temat myślicie? - ANKIETA

10:55, 15.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych w gminie Krobia między godziną 22 a 6 rano – nad taką uchwałą mają głosować w przyszłym tygodniu krobscy radni. Na czwartkowym posiedzeniu komisji większość z nich zapowiedziała jednak, że projektu nie poprze. Ograniczenia nie podobają się też w sołectwach.

Nowa uchwała, którą ma przyjąć rada, ustala liczę zezwoleń na sprzedaż alkoholu i zakres godzin jego dystrybucji w sklepach i na stacjach benzynowych. - Uchwałę omawialiśmy wraz z mieszkańcami sołectw i Krobi. W samej Krobi w spotkaniu wzięło udział zaledwie kilka osób – mówi Anna Krzyżostaniak, szefowa krobskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nowe przepisy miałyby między innymi ograniczać sprzedaż alkoholu między godziną 22 a 6 rano. Z informacji, jakie posiadają urzędnicy, wynika, że nowy przepis mógłby objąć dwie stacje benzynowe i trzy sklepy – pozostałe punkty z alkoholem są po prosty nieczynne w tym czasie. Urzędnicy wspierają swój wniosek danymi policji. - Wynika z nich, że w 2017 roku w rejonie punktów sprzedaży alkoholu w naszej gminie było 11 interwencji policji. Po 22.00 na terenie gminy wielokrotnie nakładano też mandaty na pijących – dodaje Anna Krzyżostaniak. Podczas czwartkowej dyskusji projektu na posiedzeniu komisji przeważał jednak głos krytyczny wobec nowych zapisów z ograniczeniami.

- Jest tak niewiele tych punktów sprzedających po 22.00. To dwie stacje i między innymi wydłużające działanie do 23.00 Dino. Nie wydaje mi się, że to jest realny problem dla mieszkańców – uważa radny Krzysztof Perdon. Przeciwnikiem wprowadzenia ograniczenia czasowego jest też konsekwentnie radny Hieronim Urbański. - Z całą pewnością zagłosuję przeciw. Nie popieram żadnych ograniczeń działalności gospodarczej – zapewnił. Głosowanie na forum rady planowane jest na przyszły tydzień. - Jesteśmy reprezentantami swoich społeczności, a nasze sołectwa nie były za ograniczeniami – uważa radna Genowefa Skrobała.

Czy jesteś za całkowitym zakazem sprzedaży alkoholu w godzinach 22-6?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

HdjdHdjd

1 0

Super pomysł zamiast zacząć radzić sobie z patusami lepiej zakazać sprzedaży, no genialne. Miło tez ze dają tym sposobem możliwość zarobku osobą które kupią tego alkocholu większa ilość i zaczną sprzedawać w pobliżu lokalnych zabaw. 14:12, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

1 1

Patus to jesteś ty. Jak już to alkoholu ty patusie 16:58, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone