Zamknij
REKLAMA

Jest coraz gorzej...

09:06, 15.06.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Wniosek powiatu gostyńskiego o pieniądze na modernizację drogi w Dzięczynie przepadł po raz drugi. Pula wojewody nie objęła inwestycji, a powiat wyjaśnia, że przygotowania do pozyskiwania pieniędzy przenosi na kolejny rok. Nie widać szans na remont w tym roku, choć stan drogi miejscami jest wprost fatalny.

Droga w Dzięczynie miała być remontowana corocznymi etapami i po ubiegłorocznej modernizacji pierwszego odcinka wydawało się, że tak będzie. Dziś wielu mieszkańców i radnych zgłasza wątpliwości, czy należało zaczynać modernizację od strony Karca, a nie od Ponieca, gdzie stan drogi obecnie jest fatalny. Głębokość kolein zaczyna być niebezpieczna dla części aut osobowych. Już wiadomo, że drugi wniosek powiatu o modernizację właśnie tego odcinka przepadł. W ramach puli 40 milionów, które wojewoda przeznaczył na drogi w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej beneficjentami są tylko Leszno, Rawicz, Wschowa i Góra.

Co to oznacza dla kierowców jadących przez Dzięczynę? Niestety kolejny rok jazdy po złej drodze. - Zakres tej inwestycji jest bardzo duży, obejmuje nie tylko roboty naziemne, ale też prace pod ziemią. Dokumentacja, która powstała w czasie składania wniosków, posłuży do przygotowania aplikacji do kolejnej edycji „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej" – poinformowała Joanna Jakubiak ze Starostwa Powiatowego w Gostyniu. Wnioski na „schetynówki” składane będą jesienią, ale rozdział pieniędzy nastąpi najwcześniej wiosną przyszłego roku. Czy do tego czasu samorząd powiatu wykona choć kosmetyczne naprawy drogi? W piątkowe popołudnie powiat poinformował nas, że planuje wykonanie „bieżących prac remontowych”. Nie podano jednak zakresu i terminu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

TurystaTurysta

2 0

Zapraszam Gostyn24 z aparatem na droge powiatową na Piaski - początek ulicy Leśnej/ nowy parking 13:08, 15.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalaMala

2 1

Powiat jak zwykle ,nie ma co sie dziwic tylko czekac ich slowa my napisalismy ale nas nie ujeto I co zrobic .do pracy porzadnej sie wziasc a nie obiecywac. ciekawe czym sie pochwalic w swojej gazetce. 11:37, 16.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone