Zamknij
REKLAMA

Nie trzeba będzie biegać po bankomatach. Karta zastąpi w gminie gotówkę

08:26, 13.04.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Za dwa tygodnie w pogorzelskim Urzędzie Miasta będzie można płacić kartą. Kasa uruchamia terminal, bo coraz więcej podatników pytało o taką możliwość. Przez najbliższe dwa lata gmina nie będzie płacić żadnych prowizji z tego tytułu, podobnie jak mieszkańcy.

Terminale w urzędach to dziś już niemal standard. Ułatwiają mieszkańcom wszelkie operacje finansowe bez konieczności odwiedzin w bankomacie czy placówce bankowej. Teraz także Pogorzela decyduje się na takie rozwiązanie. Pomysł niedawno zaaprobowali radni, teraz - po uprawomocnieniu się uchwały - wejdzie on już w życie. - Sądzimy, że ten system płatniczy będzie działał w gminie na przełomie kwietnia i maja. Planujemy na razie jeden terminal, w urzędowej kasie. Nie płacimy za to nic. Urządzenie jest bezkosztowe, nie płacą też mieszkańcy. Tak system pracować będzie przez dwa lata, czyli czas trwania umowy - mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.

Władze gminy twierdzą, że nowe rozwiązanie ma pomóc także sołtysom, którzy nie będą musieli zbierać podatków od mieszkańców w formie gotówkowej. - Mamy dziś możliwość przelewów elektronicznych, ale terminal jest jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem. To jest też zmiana pokoleniowa. Wielu zwłaszcza młodych rolników dziś woli płatność kartą czy przelewem od biegania po bankach – dodaje Piotr Curyk.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone