Zamknij
REKLAMA

Grzechem byłoby nie skorzystać. Jest kompromis w sprawie Dzięczyny

12:05, 12.04.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Starostwo Powiatowe w Gostyniu składa ponowny wniosek o dofinansowanie modernizacji drogi w Dzięczynie. Wkład własny ma wynieść 20 procent wartości. Po spotkaniu z władzami gminy Poniec osiągnięto kompromis i deklarację udziału Ponieca w tym zadaniu.

Wniosek powiatu o remont drugiego odcinka drogi w Dzięczynie składanych w ramach schetynówek upadł i szacowana na 4,5 miliona złotych inwestycja miała w tym roku przepaść w realizacji. Tymczasem wojewoda ogłosił właśnie nowy konkurs, w którym samorządy mogą ubiegać się o dotacje na swoje inwestycje. W Poniecu doszło do spotkania władz powiatu z władzami gminy i radnymi. Zawarto kompromis, na podstawie którego powiat wyłoży w tej chwili 900 tysięcy złotych jako wkład własny w inwestycję, a gmina zwróci swoją część w najbliższym czasie. - Czasu na złożenie wniosku do wojewody jest bardzo mało. Jutro nasz wniosek ma znaleźć się w Urzędzie Wojewódzkim. Gmina Poniec do tej pory nie zarezerwowała w budżecie środków na współpracę w powiatem gostyńskim, ale w Poniecu odbyło się w ubiegły piątek spotkanie zakończone kompromisem. Gmina ma w tym roku pewną zadyszkę finansową, ale jest skłonna partycypować w tych kosztach, choć na razie nie została podjęta uchwała w tej sprawie. Na ten moment my zabezpieczamy cały wkład własny, czyli 900 tysięcy złotych – wyjaśniał dziś na sesji starosta gostyński Robert Marcinkowski.

Władze Ponieca zadeklarowały wsparcie, bo jak zapewniają, kierują się dobrem gminy. - Grzechem byłoby nie skorzystać z tego programu rządowego. Dzięki niemu faktyczny wkład gminy w całą inwestycję wartą 4,5 miliona złotych miałby szansę wynieść znacznie mniej niż w przypadku schetynówek. Wchodzimy w to dla dobra gminy - przyznaje burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Uchwała o przekazaniu 450 tysięcy złotych przez gminę Poniec jako udział własny w inwestycji ma zostać podjęta prawdopodobnie po analizie wniosków przez wojewodę i określeniu szans na zdobycie finansowania. Zgodnie z planem oba samorządy planują remont kolejnego odcinka drogi od miejsca, gdzie zakończyła się modernizacja ubiegłoroczna w kierunku Ponieca.

(m)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone