Zamknij
REKLAMA

Remont Chocieszewickiej tańszy niż planowano

08:54, 02.03.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 346 tysięcy złotych kosztować będzie modernizacja ulicy Chocieszewickiej w Pępowie. Właśnie rozstrzygnięto przetarg i wybrano wykonawcę. O zlecenie starały się trzy firmy. Inwestycję współfinansuje w połowie także gmina Pępowo.

Modernizacja ulicy Chocieszewickiej w Pępowie to element większej inwestycji polegającej na przebudowie drogi powiatowej łączącej Kościuszkowo z Pępowem. W tym roku powiat i gmina porozumiały się odnośnie współfinansowania tego zadania, dzieląc się kosztami po połowie. Przetarg ogłoszono w styczniu i właśnie został rozstrzygnięty. O realizację zlecenia starały się trzy firmy. Najdroższą z propozycji przedstawiło przedsiębiorstwo spod Warszawy. Za remont odcinka oczekiwało ponad 418 tysięcy złotych. Firma z Kościana zaproponowała ponad 383 tysiące złotych, a przedsiębiorstwo z Gostynia chce zmodernizować ulicę za ponad 346 tysięcy złotych. To właśnie tej firmie zdecydowano się powierzyć realizację zadania. Oferta okazała się tańsza niż pierwotnie zakładano, co cieszy samorządowców. - Kosztorys wynosił ponad 400 tysięcy złotych, ale za wcześnie, by mówić o oszczędnościach. Nie wiemy, czy w trakcie zadanie nie będzie konieczna realizacja jeszcze dodatkowych prac - mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

Zgodnie z założeniami przetargowymi wykonawca ma zmodernizować odcinek ul. Chocieszewickiej od skrzyżowania z ulicą Stanisławy Nadstawek w kierunku Kościuszkowa na długości 412 metrów. Zakres robót obejmuje prace rozbiórkowe, montaż nowych krawężników i budowę odwodnienia oraz ułożenie nowego asfaltu. Wykonane zostaną też nowe chodniki, a na nich zjazdy do posesji z płyt betonowych. Inwestycja ma zakończyć się do lipca tego roku.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone