Zamknij
REKLAMA

Szkoła za ponad pół miliona, kto ją kupi?

10:27, 09.02.2018 | m
REKLAMA
Skomentuj

Minimum 580 tysięcy złotych trzeba zapłacić za budynki i teren dawnej szkoły w Sarbinowie. Gmina Poniec właśnie wystawia obiekty na sprzedaż. Jej finalizacja nastąpi pod koniec kwietnia. Przeznaczenie budynków jest jednak jasno określone i ogranicza możliwość eksploatacji.

Pomysł sprzedaży budynków po byłej szkole pojawił się już w 2016 roku, kiedy władze gminy spotykały się z mieszkańcami i rodzicami uczniów z likwidowanej wówczas podstawówki. Wtedy też po raz pierwszy padła publicznie koncepcja utworzenia w Sarbinowie na przykład domu opieki dla osób starszych. Samorząd przeniósł uczniów z Sarbinowa do Ponieca, a obiekty szkolne od kilku miesięcy stoją puste. Gmina nie chce, by niszczały i szybko zdecydowała się na sprzedaż budynku. Właśnie ogłoszono przetarg, który ma być rozstrzygnięty w kwietniu. Budynek główny, salka gimnastyczna, kotłownia i wszystkie grunty wyceniono na 580 tysięcy złotych i za taką cenę zostaną wystawione do przetargu. W ogłoszeniu jasno określono jednak cele,na jakie przyszły nabywca będzie mógł wykorzystać nieruchomości. - Budynki mogą być adaptowane na lokale mieszkalne oraz prowadzenie działalności gospodarczej nieuciążliwej. Całkowicie zakazana jest adaptacja budynków na obiekty inwentarskie i zakazana jest tam hodowla zwierząt – czytamy w ogłoszeniu burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego.

Sarbinowo nie ma własnej sali wiejskiej. Plan, by adaptować na ten cel byłą szkołę, odrzucono w przedbiegach. Gmina chce w tym roku wybudować nową świetlicę na 100 osób. - Projektanci przygotowali swoją wizję, którą zaakceptowała większość mieszkańców. Sala wiejska powstanie na terenie kompleksu rekreacyjnego w Sarbinowie - zapowiadał burmistrz Jacek Widyński. Fundusze ze sprzedaży byłej szkoły znacząco wsparłyby budżet Ponieca między innymi przy budowie nowej sali, na którą samorząd chce uzyskać dodatkowe wsparcie zewnętrzne.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone