Zamknij
REKLAMA

Utrudnienia na Poznańskiej mogą się wydłużyć

08:52, 21.12.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Prace przy budowie odwodnienia na ul. Poznańskiej w Krobi miały zakończyć się 21 grudnia. Nie jest to jednak pewne z uwagi na aurę. Z powodu opadów konieczna jest modernizacja odprowadzania wody do sieci kanalizacyjnej.

Kanalizacja deszczowa wzdłuż ul. Poznańskiej działa dobrze, ale w czasie dużych opadów deszczu, a takie miały miejsce latem, odprowadzanie wody wymagało poprawy. Zdarzało się, że duże ilości deszczówki spływały z drogi i zalewały okoliczne posesje. Dlatego gmina zdecydowała się zlecić prace polegające na budowie dodatkowego odwodnienia. - Spółdzielnia socjalna Ecoss, która realizuje te prace, wykonuje odwodnienie poziome w poprzek drogi. Są to tak zwane zbieracze wody montowane po to, by kanalizacja deszczowa zbierała szybciej i skutecznej wodę, i kierowała ją do kanalizacji . Były tam już odwodnienia liniowe, które są w dwóch miejscach powiększane – tłumaczył Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Prace zaplanowano na dwa dni. Rozpoczęły się 19 grudnia i miały zakończyć się kolejnego dnia. Tak się jednak nie stało. - Przewidywaliśmy taką możliwość i faktycznie, pojawiły się trudności techniczne w trakcie realizacji tego zdania. Uniemożliwiły one zakończenie prac wczoraj. Dziś także nie jest to pewne, bo pogodę mamy mocno deszczową. Ecoss jednak zapewnia, że robi wszystko, by prace zakończyć możliwie jak najszybciej – dodał Adam Sarbinowski.

Realizacja remontu sieci kanalizacji deszczowej na Poznańskiej oznacza utrudnienia dla kierowców. Czasowo ograniczony jest ruch na jednym z pasów tej drogi. Wprowadzono też ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

(m)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

kaza aus krobenkaza aus kroben

1 0

Niestety takie prace, o tej porze roku, w przedświątecznym terminie i w tak ruchliwym komunikacyjnie miejscu( blisko Kościół i Biedronka) to nieporozumienie i totalna głupota Panie Sarbinowski. A może się mylę? 17:36, 21.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone