Zamknij
REKLAMA

Kilkadziesiąt rodzin zainteresowanych programem mieszkaniowym w Poniecu

11:52, 04.12.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Poniec po pierwszym spotkaniu z potencjalnymi chętnymi na udział w programie mieszkaniowym jest pełna optymizmu. 60 osób jest poważnie zainteresowanych udziałem w projekcie, który ma pozwolić na budowę mieszkań pod wynajem na preferencyjnych warunkach.

Gmina swój pomysł ogłosiła w październiku. Samorząd chce siedem hektarów gminnych gruntów przeznaczyć w najbliższym czasie pod budowę mieszkań pod wynajem. Samorządowcy właśnie spotkali się z osobami zainteresowanymi udziałem w tym projekcie. - Jest naprawdę duże zainteresowanie. Ponad 120 ankiet zostało zadeklarowanych i spotkaliśmy się z osobami zainteresowanymi. Musimy zbadać, jakie jest zainteresowanie naszym programem. Na dziś mamy ponad 60 konkretnych deklaracji w formie pisemnej od osób zainteresowanych pozyskaniem mieszkań w takiej właśnie formie – mówi Jacek Widyński, burmistrz Ponieca.

W listopadzie włodarz spotkał się w tej sprawie także z dyrektorem reprezentującym Bank Gospodarstwa Krajowego. - Rozmawialiśmy o udziale BGK jako udziałowca naszego projektu. Projekt zakłada właśnie udział BGK jako instytucji finansującej, a gminy jako właściciela gruntu pod zabudowę. Musimy zgromadzić 30 procent wkładu własnego, a kolejne 70 procent sfinansuje na zasadach preferencyjnych bank. Wiele zależy też od formy realizacji tych mieszkań, czyli od tego, czy będzie to najem czysty, czy też najem z opcją dojścia do własności – tłumaczy włodarz Ponieca.

Samorząd prowadzi zaawansowane rozmowy z biurem projektowym z Poznania, by rozeznać koszty przygotowania tych terenów pod inwestycję. - Część terenów będzie przeznaczona pod budowę mieszkań wielorodzinnych, ale chcemy też wydzielić część pod budownictwo jednorodzinne. Mam na myśli około 30-40 działek. Czekamy na kosztorysy i wizualizacje – dodaje włodarz.

Kolejny etap rozmów z potencjalnymi chętnymi planowany jest na luty lub marzec. Gmina wydłużyła na razie czas składania deklaracji dotyczących udziału w projekcie przez mieszkańców do końca lutego.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone