Zamknij
REKLAMA

Na normalny chodnik szanse są znikome. Powiat wolałby inne rozwiązanie

08:36, 23.10.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Posadowa zwrócili się do powiatu z postulatem dotyczącym budowy chodnika we wsi. Starostwo koszt inwestycji oblicza na prawie 90 tysięcy złotych. Szanse na spełnienie postulatu w przyszłym roku są znikome, ale starostwo rozważy możliwość utwardzenia pobocza we wsi za jedną dziesiątą ceny chodnika.

Wniosek mieszkanki Posadowa trafił na posiedzenie Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Dotyczy on budowy we wsi chodnika. Drogą nr 4939 w miejscowości zarządza właśnie powiat. Mieszkańcom zależy szczególnie na poprawie bezpieczeństwa.

Powiat obliczył koszt wybudowania chodnika wraz z odwodnieniem polegającym na skanalizowaniu przydrożnego rowu i opracowaniem dokumentacji technicznej na kwotę prawie 80 tysięcy złotych. Natomiast alternatywne rozwiązanie sugerowane przez powiat to utwardzenie pobocza tłuczniem oraz frezem bitumicznym. Koszt takich prac według urzędników starostwa szacowany jest na około 7 tysięcy złotych. Mieszkańcy liczą, że starostwo uwzględni ich postulat i inwestycja znajdzie się w planie zadań w budżecie na 2018 rok. Zdaniem członka Zarządu Powiatu Damiana Walczaka prace na budżetem wciąż trwają. - Wśród priorytetów są na ten moment te inwestycje, które obejmują swoim zakresem większą liczbę mieszkańców – wyjaśnił D. Walczak. Bardziej realnym scenariuszem mają być więc tańsze w realizacji działania związane z utwardzeniem pobocza.

Zarząd podkreślił jednak, że na ten moment trwa ustalanie priorytetów inwestycyjnych wspólnie z gminą Krobia. Zgodnie z sugestią starosty Roberta Marcinkowskiego gminy mają do połowy listopada przygotować swoje propozycje wspólnych inwestycji z powiatem na kolejny rok.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018