REKLAMA

Widyński: Mamy zamiar przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne grunty stanowiące własność gminy o powierzchni około siedmiu hektarów

08:47, 04.10.2017 | m
REKLAMA
Skomentuj

Siedem hektarów gruntów na mieszkania pod wynajem planuje przeznaczyć w najbliższym czasie samorząd Ponieca. Osiedle szeregowych domów miałoby powstać na terenie dawnych ogródków działkowych przy tak zwanym Berlinku. Gmina chce jednak przez rozpoczęciem inwestycji zapytać mieszkańców, czy są zainteresowani taką formą najmu mieszkań.

Gminny program budowy mieszkań – to najnowszy pomysł samorządu Ponieca, który ma pozwolić na zdobycie własnego „m” większej ilości osób, także tym, których nie stać na budowę własnego domu. - Mamy zamiar przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne grunty stanowiące własność gminy o powierzchni około siedmiu hektarów. Ich atutem jest dobra lokalizacja na terenie były ogródków działkowych przy osiedlach Berlinek I i II. Mieszkania będą budowane w formie szeregowej – informuje burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Gmina ma plan, by lokale oddawać lokatorom gotowe do zamieszkania z pełnym wyposażeniem, w tym z ogrzewaniem gazowym. - Lokale planujemy budować przede wszystkim z myślą o wynajmie. Możliwy będzie jednak także wybór opcji „docelowego przeniesienia własności”. Czynsz będzie jednak wówczas wyższy o około 20 procent. Konieczne będzie też wybranie tego wariantu już na początku, przy przystąpieniu do programu - tłumaczy włodarz Ponieca.

W przypadku wyboru mieszkania pod wynajem koszty mają wahać się między 10 a 14 zł za metr kwadratowy. Czynsze mają być zależne od poziomu inflacji i poza opłatami podstawowymi obejmą też dodatkową – związaną z utrzymaniem wspólnych powierzchni i funduszem remontowym. O tym, jaki będzie metraż przyszłych mieszkań, zdecydować mogą na tym etapie sami zainteresowani. Gmina ogłosiła właśnie konsultacje w sprawie realizacji programu. Liczy na odzew ze strony zainteresowanych. Do połowy listopada przyjmowane będą ankiety, które można wypełnić osobiście w urzędzie albo elektronicznie na stronie internetowej magistratu.

(m)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018