Zamknij
REKLAMA

Widyński: Biznes lubi ciszę. Inwestor nie chce na razie informować o szczegółach. Nam zależy na pozyskaniu nowych inwestycji...

12:46, 07.09.2017 | (m)
REKLAMA
Skomentuj

Około miliona złotych mógłby zarobić samorząd Ponieca na sprzedaży dużej działki w strefie gospodarczej. Władze gminy przyznają, że toczą się rozmowy z dużym inwestorem, który jest realnie zainteresowany zakupem i ulokowaniem w Poniecu swojej firmy. Wszystko rozstrzygnie się jednak dopiero w listopadzie, kiedy grunt trafi pod młotek.

Specjalna strefa gospodarcza w Poniecu powstała na terenach leżących między Poniecem a Janiszewem. Urzędnikom gminnym udało się do tej pory sprzedać dwie działki. Obie kupił miejscowy Famag. Na jednej wybudował obiekt magazynowy, na kolejnej chce rozbudować swoją bazę magazynową. Teraz magistrat planuje sprzedaż jednej z największych działek w strefie. Chodzi o prawie 4,5 hektara ziemi pod Janiszewem. Urzędnicy niechętnie mówią o kulisach przetargu, przyznając, że potencjalny inwestor na razie nie złożył jeszcze 100-procentowych deklaracji. Nie jest jednak tajemnicą, że samorząd nie ogłaszałby przetargu, opłacając warte kilka tysięcy złotych ogłoszenia w prasie ogólnopolskiej bez zapewnień o sukcesie postępowania. - Biznes lubi ciszę. Inwestor nie chce na razie informować o szczegółach. Nam zależy na pozyskaniu nowych inwestycji w gminie, dlatego robimy wszystko, by zapewnić chętnych przedsiębiorców o celowości inwestowania właśnie w Poniecu. Rozmowy w tej sprawie trwają od kilku miesięcy, a ich finałem będzie listopadowy przetarg – mówi Jacek Widyński, burmistrz Ponieca.

Wiadomo, że potencjalny inwestor rozważa uruchomienie pod Poniecem działalności w ramach kilku branż, w których się specjalizuje. Urzędnicy nie chcą zdradzić, o jaki biznes chodzi. Wiadomo, że jego uruchomienie wiązałoby się z powstaniem nowych miejsc pracy. Samorząd już postarał się o zapewnienie inwestorowi dostępu do sieci gazowej, która może powstać w 2018 roku pod warunkiem sprzedaży działki. Do tego terenu ma być też doprowadzone przyłącze energetyczne o mocy oczekiwanej przez inwestora.

Na transakcji gmina mogłaby zarobić blisko milion złotych. Na tyle wyceniono bowiem ponad 4-hektarową działkę w strefie gospodarczej (810 tysięcy złotych netto + VAT jako cena wyjściowa w przetargu). Samo wadium przetargowe to 130 tysięcy złotych. Samorząd przyznaje, że ma już także kolejnego zainteresowanego zakupem mniejszej, półhektarowej działki. Gdyby wszystkie plany władz Ponieca zostały zrealizowane, to 2017 rok byłby dla gminy wyjątkowo... bogaty.

((m))
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018