Zamknij
REKLAMA

Wydano ostrzeżenie dla Wielkopolski. Będzie mocno wiało!

14:53, 13.09.2017 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu wydało ostrzeżenie o silnym wietrze. Na terenie całego województwa wielkopolskiego jego porywy mogą osiągać nawet 80 km/h. Najsilniejsze podmuchy mają wystąpić wieczorem i w nocy.

Silny wiatr pojawił się nie tylko na terenie województwa wielkopolskiego, ale na całym zachodzie naszego kraju. W regonie gostyńskim zaczęło mocno wiać od godz. 13 i aż do późnych godzin nocnych (do godz. 2:00 w nocy) wiatr ma osiągać prędkość od 20 do 35 km/h, a w porywach nawet do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnych podmuchów wiatru Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oceniło na 85 proc.

Synoptycy apelują, aby sprawdzać aktualną pogodę i słuchać komunikatów ostrzegawczych. Przed nadejściem silnych podmuchów należy usunąć z parapetów, balkonów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Nie należy parkować aut w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej. Podczas wichury najlepiej nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. W czasie podróży nie wolno zatrzymywać aut pod drzewami, reklamami czy trakcjami energetycznymi. Należy zachować również ostrożność przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń - istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018