Tylko Dobre Wiadomości

Zamknij

Nauka połączona z zabawą. Warsztaty pokazały świat w zwolnionym tempie

Dobrze wiedzieć... 12:15, 08.06.2026
Nauka połączona z zabawą. Warsztaty pokazały świat w zwolnionym tempie Źródło/Foto:FB/Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu

Uczestnicy warsztatów w gostyńskiej Mediatece mogli przekonać się, jak wygląda świat obserwowany w zwolnionym tempie. Zajęcia połączyły naukę podstaw filmu z praktycznymi eksperymentami, pozwalając spojrzeć na codzienne zjawiska z zupełnie innej perspektywy.

30 maja w Mediatece odbyły się warsztaty filmowe „Życie slow mo. Patrzeć na świat w dużym spowolnieniu”, zorganizowane w ramach programu profilaktycznego „Akademia Pożytecznej Rozrywki 4.0”. Uczestnicy poznali zasady działania techniki slow motion oraz dowiedzieli się, jak powstaje obraz filmowy. Następnie samodzielnie przygotowywali i realizowali nagrania z wykorzystaniem wody, farb, mąki, owoców czy perfum. Materiały rejestrowane w 240 klatkach na sekundę pozwoliły uchwycić szczegóły ruchu niewidoczne podczas zwykłej obserwacji.

Warsztaty były także okazją do rozmowy o odpowiedzialnym korzystaniu z kamer i publikowaniu materiałów w internecie. Uczestnicy poznali podstawowe zasady ochrony prywatności oraz świadomego tworzenia treści w sieci.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

 

(Dobrze wiedzieć...)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%