Brązowy medal mistrzostw Polski dla młodego gostyńskiego boksera

09:52, 19.10.2017 MiS
Skomentuj

Wywodzi się z najmłodszej sekcji klubu Sporty Walki Gostyń i już odnosi ogromne sukcesy. Mowa o Eryku Bukowskim. Ten młody, obiecujący bokser właśnie wywalczył brązowy medal na VI Mistrzostwach Polski Młodzików.

Do VI Mistrzostw Polski Młodzików im. Pawła Szydły, które odbyły się 11-15 października w Tarnowie Podgórnym, stanęło 111 zawodników, reprezentujących 59 klubów z 14 Okręgowych Związków Bokserskich. Wśród tej rzeszy żądnych zwycięstwa młodych ludzi znalazł się reprezentant klubu Sporty Walki Gostyń – Eryk Bukowski, który nieraz udowodnił, że stać go na bardzo dużo. - Start w tej ważnej imprezie zapewniła mu wygrana walka podczas wrześniowych eliminacji odbywających się w Ziębicach. W Tarnowie Podgórnym Eryk zmierzył się z Oskarem Kulińskim - zawodnikiem klubu Champion Włocławek. Walkę wygrał jednogłośną decyzją sędziów, zapewniając sobie tym samym brązowy medal mistrzostw Polski - informuje Tomasz Dylak, trener klubu Sporty Walki Gostyń. W walce o finał Eryk uległ zawodnikowi MOSM Tychy - Adrianowi Klimie. Co warto podkreślić, Eryk wywodzi się z grupy Boxing Kids - najmłodszej sekcji klubu Sporty Walki Gostyń.