Zamknij

Mieszkanie w stylu loft - jak je urządzić?

15:28, 09.08.2018 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:30, 09.08.2018
Skomentuj

Mieszkania w loftowym stylu są modne już od wielu sezonów. To trend, który na całym świecie przyjął się wyjątkowo dobrze. Ziarno postindustrialnej estetyki znalazło podatny grunt także w Polsce. Na szczęście żeby mieszkać w klimacie prosto z nowojorskiego loftu, nie trzeba nigdzie wyjeżdżać. Podobny styl możemy osiągnąć w każdym innym lokalu!

Loft - o co chodzi?
Tego typu mieszkania charakteryzują się surowym wykończeniem, wykorzystaniem betonu, cegły i blachy, monochromatycznych barw i poprzemysłowych materiałów. Są zwykle dość zimne, nie uświadczymy tutaj delikatnych pasteli, ciepłych desek i mnóstwa bibelotów.

Lokale urządzone w ten sposób mają na całym świecie ogromną rzeszę fanów. Na fali ich popularności zaczęły powstawać coraz to nowe propozycje mebli i wyposażenia, które wprost nawiązują do popularnego, nowojorskiego stylu lat 60.

Przestrzenne, surowe, chłodne - takie są nowe mieszkania urządzone w tej estetyce. Najlepiej, gdyby znajdowały się w lokalizacji pofabrycznej. Tak, jak działo się to na początku.

Dzisiaj jednak wnętrza zorganizowane na tę modłę spotkać możemy w zwykłych blokach czy domach za miastem. Co zrobić, żeby nasze lokum zamieniło się w postindustrialny raj? Wbrew pozorom to wcale nie tak trudne!

Przestrzeń, cegła, metal
Jeśli nie mamy do dyspozycji starej fabryki, będzie musiało wystarczyć nam nasze M. Po pierwsze - zadbajmy o to, by wydawało się przestronniejsze. Może warto zburzyć jedną ze ścian, by uzyskać bardziej otwarte pomieszczenie? Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, dobrze sprawdzą się lustra, które optycznie zwielokrotnią przestrzeń.

Ważnym elementem takiego stylu są cegły zdobiące ścianę. Niestety, nie wszystkie budynki powstają dzisiaj na bazie tego materiału. Żeby jednak nie rezygnować z istotnego detalu, możemy zdecydować się na tapetę lub płytki z cegły świetnie imitujące tę prawdziwą.

Po trzecie - metal. Tego materiału nie może zabraknąć w loftowym pomieszczeniu. Im go więcej, tym lepiej. Odważni zdecydują się na urządzenie metalowej kuchni, w której nawet blaty mogą być stworzone z tego budulca. Sprawdzą się też szafki z danego surowca. Dla mniej odważnych - dodatki. Lampa, regał na książki czy szafka pod telewizor nadadzą wnętrzu pożądanego wyglądu.

Widoczna konstrukcja
Charakterystyczną cechą loftów były i są widoczne elementy konstrukcyjne pomieszczeń. Belki, przewody, łączenia, tynk - wszystkie one są ważnymi detalami stylizacyjnym. Na podłodze dobrze wyglądać będzie betonowa wylewka. To jednak rozwiązanie dla maksymalistów i fanów zimowych, futrzanych kapci. Mniej zdecydowani mogą zainwestować w wylewkę żywiczną, która wygląda podobnie, ale jest dużo cieplejsza.

Prawdziwy loft powinien być pozbawiony uroczych dodatków w postaci kudłatych poduszek, wełnianych pledów i przyjemnych w dotyku dywanów. Tutaj sprawdzą się raczej na wskroś nowoczesne rzeźby z metalowych prętów, plakaty, tabliczki nawiązujące do starych fabryk.

Ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Nie tylko dopełni ono efektu, ale nada też mieszkaniu nieco przytulności, która w tym przypadku może się przydać. Zdecydujmy się na modne żarówki, lampy z prętów lub miedziane klosze. W środku jednak zamontujmy źródło o ciepłym, żółtym świetle. Takie, które trochę ociepli surową przestrzeń naszego prywatnego loftu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%