Zamknij

Czym są klimatyzatory kasetonowe, jak działają i gdzie się je najczęściej montuje?

10:43, 28.06.2018 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:37, 28.06.2018
Skomentuj

Dbałość o prawidłową temperaturę oraz jakość powietrza w pomieszczeniach możliwa jest z wykorzystaniem różnych typów klimatyzatorów. Jednym z nich są klimatyzatory kasetonowe, które znajdują zastosowanie głównie w dużych przestrzeniach.

Klimatyzacja pełni obecnie bardzo duże znaczenie w wielu obiektach – zarówno w tych komercyjnych czy biurowych, jak i w mieszkalnych. Do dyspozycji mamy szeroką gamę modeli klimatyzatorów, które różnią się pomiędzy sobą konstrukcją, a tym samym również swoją wydajnością, funkcjonalnością, kosztami utrzymania i sposobem montażu.

Jednym z typów klimatyzatorów spotykanych głównie w dużych obiektach jest klimatyzator kasetonowy. Czym dokładnie jest tego rodzaju urządzenie? Na jakiej zasadzie działa? Jakie są jego zalety i wady?

Klimatyzator kasetonowy – co to jest?
Klimatyzatory kasetonowe to klimatyzatory, które swoją nazwę uzyskały dzięki podobieństwu do kasetonów sufitowych. Są montowane w sufitach i dzięki temu pozwalają na rozprowadzanie świeżego powietrza o odpowiedniej temperaturze po całym pomieszczeniu. Funkcja ta wspierana jest dodatkowo przez montowane w nich wentylatory, które powodują, że powietrze dociera do każdego zakątka pomieszczenia. Właśnie dlatego klimatyzator kasetonowy często określany jest także jako klimatyzator 360.

Podobnie jak inne profesjonalne klimatyzatory, klimatyzator kasetonowy współpracuje również z jednostką zewnętrzną, która odpowiedzialna jest za wymianę powietrza i nadanie mu odpowiedniej temperatury.

Klimatyzatorem kasetonowym możemy sterować ręcznie, ale spotykane są również urządzenia współpracujące z systemami automatyki pozwalającymi na samoczynne dopasowanie temperatury powietrza. Oprócz ochładzania powietrza w ciepłe dni klimatyzator kasetonowy może również je ogrzewać, jeśli jest chłodno.

Klimatyzatory kasetonowe najczęściej spotykane są w:

• biurowcach
• salach konferencyjnych
• obiektach handlowych
• restauracjach, kawiarniach, barach

Ze względu na swoje wymiary oraz miejsce montażu pod sufitem podwieszanym klimatyzator kasetonowy sprawdza się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak również w tych mniejszych, gdzie zamontowanie innych typów klimatyzatorów nie byłoby możliwe.

Klimatyzatory kasetonowe mają także estetyczny wygląd, dlatego można montować je w różnych wnętrzach. Warto także wspomnieć, że wyróżniają się wydajną i cichą pracą, co powoduje, że doskonale radzą sobie z dużymi przestrzeniami.

Główną wadą klimatyzatorów kasetonowych jest z kolei ich dość wysoka cena – komplet składający się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej to koszt od około 3 000 do nawet ponad 10 000 złotych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%