REKLAMA

REKLAMA
2
08:34, 23.09.2017
W jej pracowni dzieci swobodnie taplają się w farbach bez lęku, że się ubrudzą. Uczą się, jak kreatywnie patrzeć na rzeczywistość, by zwykłe przedmioty zmieniać w arcydzieła, doświadczać świata wszystkimi zmysłami i uważniej przeżywać każdy dzień. O tym, czym jest arteterapia i dlaczego wspomaga w diagnozie wielu zaburzeń, w jaki sposób wspierać dziecko w kreatywności i na jej rzecz rezygnować z plastiku i tabletu opowiada Aga Grzegorzewska z Gostynia, pasjonatka rękodzieła, pedagog terapeuta, współpracująca z Międzynarodowym Instytutem dr Svetlany Masgutovej.
1
09:30, 16.09.2017
Raz na dwa lata w Tatrach odbywa się piekielnie trudny bieg górski na dystansie ultra, o którym jedni mówią „rodzynek”, inni „kat”. Bieg Ultra Granią Tatr - bieg granią, w limicie maksymalnym 17 godzin 30 minut, na dystansie 70 km, gdzie przewyższenia wynoszą +5000m/-4900m, to jeden z najtrudniejszych sprawdzianów sportowych. Właśnie tego wyzwania podjął się gostynianin Marcin Wujek, by jak mówi, sprawdzić granice własnych możliwości.
14:17, 02.09.2017
Gostynianka, absolwentka filologii słowiańskiej, doktor nauk humanistycznych, tropicielka polskich i serbskich subtelności językowych. Od kilku lat każdego roku wraca na Bałkany, by dotknąć tamtejszej kultury. Bo jak sama mówi, w Bałkanach trudno się nie zakochać. Pasjonatka miejsc opuszczonych, której niestraszne przyprawiające o gęsią skórkę miasta-widma. O tym za co kocha Bałkany, jakie szokujące wspomnienie przywiozła z Sarajewa i jakie wrażenie zrobił na niej Czarnobyl opowiada Małgorzata Nawrocka-Żarnecka
5
09:42, 26.08.2017
Na Sycylię poleciała na próbę, ale we włoskim Trapani zakochała się od pierwszego wejrzenia i właśnie tam znalazła swoje miejsce do życia. Pasjonatka języków obcych, tłumacz języka niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego, licencjonowany egzaminator Instytutu Goethego. Polka ucząca języka niemieckiego na Sycylii i promotorka polskości we Włoszech. Podróżniczka, której walizka jest zawsze gotowa do drogi - Ewa Soczewka z Gostynia.
08:39, 20.08.2017
Rok temu wygrała finał Nutella Mini Tour de Pologne, a niedawno podczas XVI Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w wyścigu ze startu wspólnego uzyskała najlepszy wynik z całej reprezentacji Polski. Choć jest jedyną juniorką młodszą w gostyńskim KKS, nie oczekuje taryfy ulgowej. Wręcz przeciwnie. - Najwięcej zawdzięczam trenerowi. Czasami padały słowa, po których łzy leciały, ale wiem, że to było potrzebne, bym mogła się rozwijać i cały czas osiągać lepsze wyniki – mówi gostynianka Zuzanna Olejniczak.
10:50, 15.08.2017
Do mundurów wojskowych miał słabość od dziecka. Dziś specjalizuje się w historii wojskowości i historii Szwecji okresu panowania Karola XII i wielkiej wojny północnej oraz robi doktorat na UAM w Poznaniu. Opiekun merytoryczny i naukowy obozu szkoleniowo – badawczego „Poniec 1704”, redaktor kwartalnika historycznego „De Re Militari”. Jedna z jego książek cieszy się dużym uznaniem na Uniwersytecie Jagiellońskim, a on sam otrzymał właśnie propozycję współpracy z University of Melbourne. Regionalista, który nie potrafi żyć bez pisania – Damian Płowy z Elżbietkowa.
09:04, 05.08.2017
W sporcie amatorskim w krótkim czasie osiągnął bardzo dużo, ale nie ukrywa, że ma ambicje, by zdobyć wszystko co możliwe. Od trzynastu lat uprawia sporty siłowe, a od kilku lat z sukcesami mierzy się w armwrestlingu czyli siłowaniu się przy stole. - Sama siła nie wystarczy. Liczy się technika, spryt i podejście psychologiczne do zawodnika. Żeby wygrać, trzeba zakładać zwycięstwo – mówi związany z Gostyniem Krzysztof Kłys.
09:23, 29.07.2017
Egzotyczność tego instrumentu fascynowała go od dziecka. Dzisiaj, grając na niemal stuletnich dudach, nie ma wątpliwości, że jest już na wskroś przesiąknięty Biskupizną. W tym roku kierowany przez niego Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic obchodzić będzie 45-lecie istnienia, z kolei z zespołem Cztery Mile Lasu realizuje właśnie projekt muzyczny we wrocławskim studiu nagrań. O tym dlaczego dudy są kapryśne, a tradycje Biskupizny trzeba pielęgnować i przekazywać młodej generacji opowiada Krzysztof Polowczyk z Domachowa.
09:50, 22.07.2017
Myślisz, że historia małego prowincjonalnego miasteczka nie ma w sobie nic pasjonującego? Nic bardziej mylnego! Właśnie z tego przekonania wyrosła inicjatywa młodzieżowego projektu „Spotkania z przeszłością”, który doczekał się już drugiej edycji. Jego twórcy kręcą filmy, w których w sposób łatwy i przyjemny, z dystansem i humorem opowiadają historię Gostynia - jego tajemnice, mroki i uroki. - Gostyń ma historię, którą warto przekazać światu – przekonuje Adrian Przewoźny, laureat nagrody Wolontariusza Roku 2015, pomysłodawca, scenarzysta oraz reżyser „Spotkań z przeszłością”
1
09:43, 08.07.2017

Mija rok odkąd młody siatkarz z Gostynia, Marcin Ernastowicz, podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem i dostał szansę na grę w PlusLidze, jednej z najsilniejszych siatkarskich lig na świecie. Jak tego dokonał? - Trzeba marzyć i ciężko pracować – mówi gostynianin. Jak podsumowuje swój pierwszy rok? Co było najtrudniejsze? Na jakich sportowych autorytetach się wzoruje? Jakie dalsze ambicje w drodze po sportowe sukcesy?

REKLAMA
7
09:59, 01.07.2017

W małym Brzeziu dokonują rzeczy wielkich. Są przykładem na to, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są tylko w głowach. Gdy dwa lata temu zawodniczka klubu „Huragan Brzezie” Ilona Brzechwa zakwalifikowała się do Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles i wróciła ze złotym medalem, udowodnili, że mogą wszystko. Nawet mimo braku hali sportowej. - To były światowe igrzyska, a my tylko z małej wioski Brzezie, ale jeśli ma się marzenia i pasje i dąży do nich, wszystko jest możliwe – mówi trener Łukasz Mayer i zapowiada, że klub wciąż ma ambicje na więcej. 

10
11:55, 17.06.2017

Z wykształcenia inżynier architekt. Po godzinach malarka, która przyznaje, że przy sztaludze zupełnie traci poczucie czasu.  Bo malarstwo to jej pierwsza wielka miłość, z której nigdy nie wyrosła. Gdy nie maluje i nie projektuje, podnosi sztangi na zajęciach crossfit, bo jak mówi, jest typem wojownika, który ma potrzebę udowodnienia sobie, że da radę. Niespokojny duch rozkochany w makach i twarda babka, której niestraszne ciężary – Magdalena Korniłowicz.

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017