Zamknij
REKLAMA

Ktoś zaprószył ogień...

08:40, 10.08.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: czytelnik

Pożar suchej trawy jaki miał miejsce wczoraj późnym popołudniem w gminie Borek Wlkp. mógł mieć fatalne skutki. Wszystko wskazuje na to, że powodem pojawienia się ognia była bezmyślność osoby bądź osób, które zaprószyły ogień.

Do pożaru doszło w czwartek 9 sierpnia około godz. 18:15 w miejscowości Trzecianów Osiedle w gminie Borek Wlkp. Paliła się sucha trawa na powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Choć nie był do duży obszar, to do pożaru wysłano trzy zastępy straży pożarnej - JRG Gostyń, OSP Borek Wlkp. i OSP Karolew. - Pożar wybuchł w okolicy zabudowań, zagrożone były budynki - mówi ognm. Mateusz Rajewski, dyżurny operacyjny KP PSP Gostyń. Jak ustalono przyczyna pojawienia się ognia było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

W takie upały niewiele trzeba, aby doszło do zaprószenia ognia, dlatego strażacy apelują o szczególną ostrożność czy to przy pracach żniwnych, czy podczas wypoczynku, np. lesie.

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone