REKLAMA

REKLAMA
1
10:15, 24.09.2017
Zuzia ma zaledwie 3 lata, a już musi stawić życiu czoła Po pierwszych urodzinach zdiagnozowano u niej ciężką, rzadką i co gorsze nieuleczalną chorobę genetyczną - zespół Retta. Śliczna, jasnowłosa dziewczynka nagle zatrzymała się w rozwoju. Dziewczynka nie chodzi samodzielnie, nie mówi, traci zdolność celowego posługiwania się rękoma. Wymaga też stałej rehabilitacji, która wiąże się z kosztami. Rodzice Zuzi nie poddają się, codziennie walczą - o każdy uśmiech, każdy krok, każde spojrzenie ukochanej córeczki. Na szczęście ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc nie brakuje!
13:05, 19.09.2017
Do końca września Urząd Miejski w Poniecu poszukiwać będzie kandydatów na stanowisko radcy prawnego magistratu. Dotychczas pełniąca te obowiązki osoba przeszła na emeryturę. Na prawnika w Poniecu czeka pół etatu i dość elastyczny czas pracy w jego ramach.
4
10:41, 18.09.2017
Taka rywalizacja zdarza się raz na dwa lata i za każdym razem jej gospodarzem jest inna gmina. Mowa o Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które tym razem odbyły się na stadionie miejskim w Poniecu. Do rywalizacji stanęło 17 drużyn, w tym 4 kobiece.
13:25, 12.09.2017
Kolejna duża akcja charytatywna w Poniecu. Już za niespełna trzy tygodnie w hali OSiR odbędzie turniej połączony z akcją zbiórki pieniędzy na leczenie trzyletniej Zuzi Walkowak. Do wylicytowania będą między innymi koszulki i piłki z podpisami zawodników najlepszych polskich klubów oraz gwiazd różnych dyscyplin sportu, między innymi Marcina Gortata.
3
15:04, 10.09.2017
Wielkie strażackie święto w Poniecu. Tamtejsi strażacy ochotnicy świętowali jubileusz 110-lecia jednostki. Była okazja do wspomnień, podsumowań i tworzenia planów na przyszłość. W tym ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele gminy Tobaj w Austrii oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Punitz, z którymi gmina Poniec i miejscowa OSP współpracują od 20 lat.
1
12:33, 29.08.2017
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zakończone właśnie wakacyjne turnusy organizowane w ramach ,,zielonych wakacji'' przez gminę Poniec. Zajęcia podzielono na trzy turnusy, z których każdy trwał po dwa tygodnie. Finałem każdego z nich był wyjazd i zwiedzanie między innymi Poznania, czy Wrocławia ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci.
32
10:48, 28.08.2017
Duże emocje towarzyszyły uczestnikom dożynek w Rokosowie. Sobotnia zabawa taneczna została przerwana. Sołtys twierdzi, że powodem było pobicie jednego z muzyków. Część mieszkańców jest jednak rozgoryczona decyzją o przedwczesnym zakończeniu imprezy. Po incydencie organizacja przyszłorocznych dożynek w Rokosowie stanęła pod znakiem zapytania.
11:34, 21.08.2017
Przebudowy sieci kanalizacji deszczowej pod ulicą Orłonia w Pępowie domaga się radny gminny Ireneusz Matyla. Podczas większych opadów zalewana jest jest między innymi jedna z posesji. Zdaniem radnego bezpieczeństwo mieszkańców powinno mieć priorytet nad innymi inwestycjami samorządu.
10:52, 21.08.2017
Wszyscy mieszkańcy gminy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych jelita grubego i prostaty. Gmina organizuje pierwsze ze spotkań już w najbliższy piątek w Gminnym Ośrodku Kultury i wciąż dysponuje wolnymi miejscami. Akcja adresowana jest do osób, które ukończyły 50 lat.
10:28, 21.08.2017
Budowy półkilometrowego odcinka chodnika w Rokosowie domaga się miejscowe sołectwo. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych. Powiat, który administruje drogą, szacuje koszt inwestycji na 200 tysięcy złotych. Nie ukrywa też, że liczy na wsparcie gminy.
REKLAMA
08:28, 18.08.2017
Wolne stanowisko pracownika socjalnego czeka na zainteresowaną osobę w Ośrodku Pomocy Społecznej w Poniecu. Nabór nie jest związny z tworzeniem nowego etatu. To konieczność, ponieważ Hanna Konieczna zajmująca dotąd tą posadę wygrała konkurs na kierownika tej placówki.
16:07, 09.08.2017
Pokonała dwóch kontrkandydatów. Doskonale wypadła podczas wszystkich etapów rekrutacji i najlepiej zaprezentowała się w rozmowie kwalifikacyjnej. Mowa o nowej kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Poniecu, która z początkiem sierpnia rozpoczęła pracę. Tak faktycznie zmieniła jedynie biuro, bo w placówce pracuje od ponad dekady.
08:15, 28.07.2017
Ponad setka osób skorzystała z gminnej oferty opieki nad dziećmi w ramach Zielonych Wakacji. Drugi turnus w podobnej obsadzie jeszcze trwa i zapewniają organizatorzy, opieka nad dziećmi w świetlicach wiejskich potrwa do końca wakacji. By ją zapewnić, gmina musiała zatrudnić dodatkowo opiekunki.
3
16:27, 16.07.2017

Kilka godzin wspólnego śpiewania, zabaw i integracji połączonej ze zbiórką pieniędzy na renowację organów parafialnych – tak wygląda niedzielna Parafiada w Poniecu. Smakołyki dla wszystkich ufundowały gospodynie z okolicznych wsi, a sponsorzy zadbali o fanty na loterię.

1
12:02, 16.07.2017

Jedną z  wczorajszych atrakcji udanych Dni Ponieca była "Sołtysiada", czyli żelazny punkt corocznego święta, w której do zdobycia były nie tylko spore pieniądze, ale też nagrody rzeczowe i oczywiście prestiż. Nic zatem dziwnego, że rywalizacja stała na najwyższym poziomie, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. 

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017