REKLAMA

REKLAMA
1
13:23, 21.09.2017
Plotki, jakie krążą wśród mieszkańców gminy Borek Wlkp., stały się tematem dyskusji podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Chodziło o... pieniądze. Niektórzy z poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy twierdzili, że muszą zwrócić zasiłek "klęskowy" otrzymany od gminy. Burmistrz i kierownictwo Ośrodka Pomocy Społecznej zaprzeczają. - Niepotrzebnie siany jest ferment - twierdzi Dorota Dutkowiak, kierownik boreckiego OPS.
3
09:58, 13.09.2017
Nauka się opłaca, bo za dobrą naukę można otrzymać nie tylko wysokie oceny, ale też i stypendia. Przekonali się o tym najzdolniejsi uczniowie ze szkół z terenu gminy Borek Wlkp. Blisko czterdzieści osób odebrało z rąk burmistrza gratulacje i finansowe gratyfikacje.
14:03, 12.09.2017
Gminie Borek Wlkp. udało się sprzedać nieużywany autobus szkolny. Do drugiego przetargu, po obniżeniu ceny wywoławczej stanęło kilku chętnych. Nabywcą okazał się mieszkaniec boreckiej gminy, który na co dzień zajmuje się demontażem pojazdów, dlatego los wysłużonego pojazdu jest już raczej przesądzony
1
13:49, 04.09.2017
Dożynki to jeden z najpiękniejszych obrzędów dziękczynnych od wieków kultywowanych na polskich ziemiach. To niezwykłe wydarzenie będące zwieńczeniem całorocznej pracy rolników i podziękowaniem za udane zbiory. W minioną niedzielę podczas dożynek gminno-parafialnych świętowali mieszkańcy Borku Wlkp.
09:07, 03.08.2017
Ruszył sezon dożynkowy. W gminie Borek Wlkp. niebawem przy wjeździe do niektórych wiosek pojawią się tzw. witacze. Słomiane cuda mają zachęcić do udziału w dożynkowych imprezach. Te sołectwa, które zdecydują się na ich ustawienie, dodatkowo mogą zgarnąć nagrody. Wystarczy, że zgłoszą swój udział w konkursie na "Najciekawszy witacz dożynkowy".
12:17, 28.07.2017
Borecki Ośrodek Pomocy Społecznej nie zamierza rezygnować z poszukiwania osoby na stanowisko asystenta rodziny. Właśnie zakończył się pierwszy nabór, ale chętnych brak. - Nikt nie zadzwonił, nikt nie złożył dokumentów - mówi Dorota Dutkowiak, kierownik MGOPS w Borku Wlkp. Dla ośrodka to ogromny problem, bo rodzin wymagających pomocy w ostatnim czasie przybyło.
08:09, 28.07.2017
Nieco ponad siedem ton całkiem dobrej jakości złomu albo po naprawie silnika szkolny autobus, jak ktoś chce. Urząd Miejski w Borku Wlkp. pozbywa się swojej własności - 18-letniego jelcza, który jeszcze do niedawna woził dzieci do szkoły. Cena wywoławcza nie jest wygórowana...
12:12, 20.07.2017
Można już jeździć wyremontowaną drogą łączącą ul. Dworcową z ul.Powstańców Wlkp. oraz korzystać z miejsc postojowych przy hali sportowej. To spore zmiany dla kierowców i pieszych, które kosztowały grubo ponad milion złotych.
5
11:11, 13.07.2017

Ćwierć miliona złotych - taką kwotę gmina Borek Wlkp. zabezpieczyła na przebudowę jednej z najbardziej "dziurawych" ulic w mieście. Właśnie ogłoszono przetarg. Inwestycja ruszyłaby wcześniej, lecz na drodze pojawił się inny problem.

1
08:58, 12.07.2017

Chcesz pomagać innym? Lubisz nowe wyzwania i posiadasz wykształcenie pedagogiczne? Zostań asystentem rodziny. Aplikacje na to stanowisko można składać do 20 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borku Wlkp.

REKLAMA
9
10:22, 02.07.2017

Pierwszy dzień lipca na Wielkim Odpuście Boreckim tradycyjnie należał do przedstawicieli służb mundurowych i ich rodzin. Co roku zjeżdżają tam z całej Wielkopolski, by dziękować Bogu za opiekę. - Chcemy, żebyście dzisiaj usłyszeli od nas słowo "dziękujemy" i że to, co robicie, jest dla nas ważne - zwrócił się w homilii do mundurowych ks. bp dr Damian Bryl. Tym razem ze względu na załamanie pogody msza nie odbyła się przy ołtarzu polowym, lecz w sanktuarium.

1
11:36, 27.06.2017

Książki do plecaka, plecak na rower i w drogę. Tak zrobili uczestnicy IV Rajdu Rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz". W imprezie zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Borek Wlkp. wzięło udział kilkudziesięciu czytelników i sympatyków placówki, jak i same panie bibliotekarki.

14:22, 26.06.2017

Amatorzy biegania, nordic walking, rowerzyści, a nawet rolkarze spotkali się na stadionie miejskim w Borku Wlkp., by uczestniczyć w kolejnej edycji sportowej imprezy pn. "Borek biega". Dzięki słonecznej pogodzie wydarzenie przybrało formę rodzinnego pikniku. Nie mogło zabraknąć strażackiej grochówki, z kolei na łasuchów czekała różnokolorowa wata cukrowa.

21
08:23, 18.06.2017

Nie pogoda się liczy, a stan ducha. Udowodnili to organizatorzy festynu w Zalesiu. Pomimo deszczowej aury mieszkańcom humory dopisywały i wszyscy doskonale bawili się. Oj działo się! Korzystając z chwilowych rozpogodzeń rozgrywano zaplanowane konkurencje. Swoje umiejętności zaprezentowali strażacy przeprowadzając akcję gaszenia płonącego auta. Prawdziwym hitem okazały się maskotki i klaun.

12:28, 12.06.2017

Czterdzieści lat minęło od dnia, kiedy po raz pierwszy próg przedszkola w Karolewie przekroczyli pierwsi wychowankowie. Z okazji tej rocznicy społeczność przedszkola zorganizowała radosne święto, na które przybyli krewni maluchów, byli wychowankowie, dyrektorzy, pracownicy oraz goście. Urodzinową atmosferę tworzyły głównie przedszkolaki, prezentując program artystyczny, który przeniósł uczestników w świat muzyki rozrywkowej.

© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017