Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13
10:35, 10.11.2018
Od wczoraj na ekranach kin całego kraju można oglądać film "Planeta Singli 2" opowiadający historię przebojowego showmana zakochanego w pięknej nauczycielce muzyki. Swój wkład w jego powstanie ma także pochodzący z Piasków Mateusz Biernat, który wcielił się w jedną z drugoplanowych ról. - Fajnie było! Na planie stresowałem się pierwszy dzień, potem było z górki - komentował młody akto
14:19, 08.11.2018
"Pasja szansą na ciekawe życie" - to hasło warsztatów fotograficznych, w których uczestniczyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Było to dla nich ciekawe doświadczenie i wbrew pozorom niełatwe zadanie, ale jak można zobaczyć na zdjęciach świetnie się przy tym bawili.
11
08:54, 06.11.2018
Chór „Zaczarowana Melodia” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu pochwalić się może wspólnym śpiewaniem z zespołem „Skaldowie”, Eleni, Alicją Majewską, Olgą Bończyk czy Zbigniewem Wodeckim. Jakiś czas temu na zaproszenie Stanisławy Celińskiej chórzyści zaśpiewali na nowej płycie artystki. Na tym jednak nie koniec ich sukcesów. Już 10 listopada chórzystów pod kierownictwem Ewy Kuśnierek usłyszeć będzie można na żywo w Koncercie dla Niepodległej na PGE Narodowym z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Gratulujemy!
15:35, 04.11.2018
Jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej wystąpił w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik". W swoim niepowtarzalnym stylu zaprezentował najbardziej znane utwory, którymi zdołał oczarować publiczność. Udało mu się nawet zaprosić słuchaczy do wspólnego śpiewania
13:47, 02.11.2018
Czy strach ma wielkie oczy? Na pewno ma rożne oblicza. W sali widowiskowej gostyńskiego "Hutnika" zaprezentowano prace uczniów szkół podstawowych, którzy pokazali czym jest według nich strach. Dzieciom wyobraźni nie brakowało, a komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem najlepszych interpretacji strachu.
12:13, 29.10.2018
Rok 2018 jest szczególny z uwagi na przypadającą w nim setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji wyjątkowy był też Przegląd Piosenki Patriotycznej w Pępowie. Dzieci zaprezentowały utwory patriotyczne, żołnierskie i wojenne, których tym razem nikt nie oceniał. Wysiłek młodych artystów nagrodzono za to słodkimi upominkami.
3
12:01, 27.10.2018
Ze sceny biła niesamowita energia, a na parkiecie najbardziej zagorzali fani – tak wyglądał koncert "Pięć Dwa" - legendarnej grupy hip-hopowej, znanej wcześniej jako "Pięć Dwa Dębiec". Artyści promowali w Gostyniu najnowszą płytę "Czyste szumienie".
09:08, 27.10.2018
Jaki jestem? Kim jestem? Czy inni mnie lubią? W przyszłości kim miałbym zostać? To pytania nurtujące każdego z nas. Nad tymi zagadnieniami zastanawiał się też główny bohater spektaklu "Kim jestem?", który wystawiono na scenie gostyńskiego "Hutnika". Widzowie z zapartym tchem śledzili losy "Cosia".
1
12:12, 26.10.2018
Krobska Gala Humoru zakończyła tegoroczne obchody Dni Seniora w tym mieście. Na scenie zaprezentowali się kabareciarze amatorzy, bawiąc licznie zgromadzoną publiczność różnymi wcieleniami i scenkami. Były skecze o plotkowaniu, spotkanie Romea i Julii po latach, dyskusja babci z wnuczką i uwspółcześniona historia Adama i Ewy.
13:41, 15.10.2018
Dźwięki gitary klasycznej i wiersze polskich poetów - to jak udowadnia Kuba Michalski doskonały sposób na przypomnienie najważniejszych momentów z polskich dziejów. Autor recitalu "Śpiewana historia Polski" dosłownie wyśpiewał historię naszego kraju - od czasów Jagiellonów, przez rozbiory i dążenia wolnościowe, aż po współczesność.
REKLAMA
12
09:39, 15.10.2018
Prawdziwe szaleństwo, jakie od kilku miesięcy towarzyszy popularności Sławomira, nie ominęło też Gostynia, o czym można się było przekonać podczas koncertu w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki już kilka miesięcy temu. Nikt, komu udało się je kupić, z pewnością nie żałował wydanych pieniędzy.
3
14:38, 09.10.2018
Ostatnie akordy XIII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana" rozbrzmiały w bazylice świętogórskiej. W ostatni festiwalowy weekend publiczność wysłuchała utworów Theodora Kullaka oraz nieznanych kompozycji Józefa Zeidlera. Mimo wcześniejszych zapowiedzi zabrakło wybitnego polskiego pianisty i kompozytora Jerzego Maksymiuka.
1
11:53, 09.10.2018
Doskonały pomysł kierownictwa pępowskiego Gminnego Ośrodka Kultury zaskoczył chyba nawet samych organizatorów. Po raz pierwszy zorganizowano na wzór amerykański nocne kino samochodowe. Na seans zjechało aż trzysta osób.
1
10:18, 07.10.2018
Miłośnicy kultury francuskiej twierdzą, że Paryż to najpiękniejsze miasto na świecie, a utwory o miłości najlepiej brzmią właśnie po francusku. Zwolennicy tej tezy mieli okazję spędzić wieczór z piosenką francuską w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Artyści przenieśli ich do typowej francuskiej kawiarni, w której życie tętni niemal przez całą dobę...
4
13:19, 05.10.2018
Wszystkie artykuły dotyczą historii regionu gostyńskiego i wymagały ogromnego wysiłku badawczego. Zrobiły ogromne wrażenie na wydawcach "Rocznika Gostyńskiego" i zostały opublikowane w piątym tomie. - Rocznik jest obecny na rynku wydawniczym i wzbudza zaufanie - powiedział prof. dr hab. Krzysztof Maćkowiak, przewodniczący Rady Programowej wydawnictwa.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone