REKLAMA

REKLAMA
1
12:31, 22.09.2017
Prawie dziewięć tysięcy złotych zapłacił krobski samorząd za zamontowanie nowego sprzętu w Parku Jana Pawła II. Pojawiła się tam tak zwana "tyrolka", czyli konstrukcja umożliwiająca zjazd za pomocą liny i bloczka. Długość przejazdu to 25 metrów, a nowy sprzęt jest już hitem placu zabaw.
11:40, 22.09.2017
W salce odczytowej gostyńskiej biblioteki odbyła się prelekcja Małgorzaty Nawrockiej- Żarneckiej „Gostynianka w Czarnobylu”, w której uczestniczyło około 50 osób z Gostynia i okolic. Towarzyszyła jej wystawa fotografii pod tym samym tytułem, którą można jeszcze obejrzeć w holu na piętrze w „Galerii w Ramach”.
08:23, 22.09.2017
Po 250 złotych otrzymał każdy ze stu uczniów wyróżnionych stypendiami przyznawanymi przez Rade Miejską Krobi. Finansowe upominki są nagrodą za dobre wyniki w nauce. Warunek to co najmniej dobre zachowanie i wysoka średnia.
1
16:11, 21.09.2017
Nadchodzący weekend będzie obfitował w kulturalne wydarzenia. Wszystko za sprawą GOK Hutnik, który przygotował nietuzinkową ofertę. Zacznie się w piątek od bezpłatnego koncertu z przebojami Leonarda Cohena, na który już dziś wszystkich zapraszamy. Sobota to pierwsze w historii ośrodka „drzwi otwarte” w Hutniku, a niedziela będzie dniem warsztatów malarskich i poetyckich.
09:10, 21.09.2017
Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Pieśni i Tańca w czeskich Luhaczowicach miał swoją mocną krobską reprezentację. Na imprezie wystąpił zespół Młodzi Biskupianie z Zespołu Szkół w Starej Krobi. To kolejny element promocji Biskupizny wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO.
13
14:14, 19.09.2017
Tego jeszcze nie było. Wyjątkowo nowy rok szkolny powitali podopieczni dwóch klas byłego Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, a obecnie Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwszy raz w historii placówki uczniowie polecieli samolotem na obóz językowy. Nie był to jednak tylko wyjazd krajoznawczy i kulturowy. Uczniowie mogli przede wszystkim wykazać się umiejętnościami językowymi.
10:17, 19.09.2017
Ponad dwadzieścia występów ma już w tym roku na koncie Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Jej muzycy i specjalnie zaproszeni goście podsumowali właśnie kończący się sezon muzyczny. W miechcińskim wigwamie odbyło się z tej okazji specjalne spotkanie.
1
09:54, 19.09.2017
Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi. Inwestycja zgodnie z planem będzie trwała blisko rok. Jak zapewnia dyrekcja placówki, prace nie będą przeszkadzały w normalnym funkcjonowaniu szkoły. - Poszukaliśmy jak najlepszych rozwiązań, aby dzieci były bezpieczne, a rodzice byli spokojniejsi - mówi Adam Jankowski, dyrektor gostyńskiej "Jedynki".
1
14:17, 18.09.2017
Koło Śpiewacze "Jutrzenka" istnieje od 125 lat! Jubileusz był okazją do zorganizowania koncertu, odznaczenia członków zespołu i złożenia podziękowań państwu Szymczakom, którzy zaangażowali sporą część swojego życia w działalność chóru, by mógł obchodzić kolejną rocznicę. - Chcemy złożyć wam w imieniu wszystkich chórzystów szczególne podziękowania za wasz wieloletni trud, ogromną determinację, za kontynuowanie dzieła przodków - dziękowali chórzyści Koła Śpiewaczego "Jutrzenka".
08:36, 18.09.2017
Po niespełna roku od ,,poznania'' samorząd Krobi formalnie podpisał umowę partnerską z węgierską gminą Révfülöp. Głównym jej celem ma być współpraca kulturalna i wymiana między mieszkańcami. To atrakcyjny pomysł, bo węgierskie miasto partnerskie leży nad urokliwym Balatonem. A czym skusi Węgrów Krobia?
REKLAMA
11:31, 15.09.2017
Rusza kolejna, trzecia edycja projektu "Artystyczno-Kulturalnego 18+ - Otwarci na Kulturę... dosłownie". Oj, będzie się działo. Na pełnoletnich mieszkańców gminy Borek Wlkp. czekają koncerty, kabarety, a nawet potańcówki. Część z nich będzie odpłatna. - Sygnalizujemy w ten sposób, że za udział w wydarzeniach artystycznych możliwe jest pobieranie opłat, które odciążą nasz budżet - mówi Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.
1
10:49, 14.09.2017
Gminne Centrum Kultury w Poniecu organizuje pierwszą edycję konkursu cukierniczego pod nazwą „Bake a Cake”. Do rywalizacji ma stanąć maksymalnie 15 osób. Będą sprawdzać się zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na najlepszych czekają nagrody.
14:39, 13.09.2017
Poniecka biblioteka prowadzi akcję pod nazwą ,,Przynieś i weź''. Popularny bookcrossing, czyli wymiana książek, okazał się strzałem w dziesiątkę. Choć wśród najczęściej wymienianych tą drogą tomików są romanse, to placówka gorąco promuje taką właśnie formę czytelnictwa. Właśnie instaluje w bibliotece nowy regał do tych celów
13:07, 12.09.2017
To była kolejna uczta dla oka i ucha, dla młodych mieszkańców Gostynia. Na scenie Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpili aktorzy warszawskiego teatru lalek ze spektaklem "Cudowna podróż". To niezwykła opowieść o losach wyjątkowo niegrzecznego chłopca o imieniu Nils, który przechodzi ogromną przemianę, staje się dobrym i chętnym do niesienia pomocy dzieckiem.
3
10:44, 12.09.2017
Na ten dzień społeczność Zespołu Szkół Specjalnych czekała prawie 15 lat! Teren szkolnego kompleksu wzbogacił się o nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Było uroczyste przecięcie wstęgi, podziękowania oraz występy artystyczne i mecz towarzyski pomiędzy samorządowcami z powiatu a przedstawicielami społeczności szkolnej.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017