Zamknij

Jest odkryciem sezonu... Będzie walczył o tytuł mistrza Polski w triathlonie

10:57, 01.08.2018 HJ Aktualizacja: 19:23, 01.08.2018
Skomentuj

Na początku lipca zajął bardzo dobre czwarte miejscu w Pucharze Polski Młodzików w ramach V Triathlonu w Pniewach. I na tym nie poprzestał. Karol Janicki z klubu "Chod-Dróg TRI Team KLUB TRIATHLONOWY GOSTYŃ" zajął pierwsze miejsce w aquathlonie podczas XXI Festiwalu Triathlonu w Sławie organizowanego przez Jerzego Górskiego.

Karol Janicki, odkrycie sezonu 2018 klubu "Chod-Dróg TRI Team KLUB TRIATHLONOWY GOSTYŃ”, jako młodzik w tym roku z sukcesami debiutuje na zawodach multisportowych w Polsce. W Pucharze Polski Młodzików w ramach V Triathlonu w Pniewach, który odbył się 1 lipca, Karol był czwarty w kategorii młodzik (14-15 lat) na dystansie 400 m pływania, 8 km jazdy rowerem i 2 km biegu.

Do kolejnej rywalizacji Karol stanął 21 lipca w aquathlonie podczas XXI Festiwalu Triathlonu w Sławie organizowanego przez Jerzego Górskiego. Startując w kategorii młodzik (14-15 lat) na dystansie 400 m pływania i 2 km biegu, okazał się bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce. - Zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Nie można niczego zarzucić organizatorom. Wyścig nie należał do najcięższych, ponieważ nie startowało wielu zawodników. Pomimo tego rywalizacja była bardzo zacięta. Po pływaniu miałem drugi czas, ale kiedy dowiedziałem się, że do prowadzącego brakuje mi kilkanaście sekund, przyspieszyłem i po krótkim czasie objąłem prowadzenie. Ze spokojem dobiegłem na metę z dużą przewagą - relacjonuje Karol Janicki.

Z występu młodego sportowca zadowolony jest trener Łukasz Mayer. - Karol wielokrotnie stanął już na podium zawodów w różnym formacie multisportowym od aquathlonu przez duathlon po triathlon. Jest ambitny i konsekwentny w tym co robi, a to cechy bardzo ważne w sporcie. Dysponuje też sporą dawką talentu, co przy odpowiednim treningu pozwala mu zdobywać laury - komentuje Łukasz Mayer.

Sukces w Sławie to dobry prognostyk przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Katowicach, w której Karol wystartuje już 11 sierpnia. Będą to najważniejsze zawody w jego sportowej przygodzie, w czasie których powalczy o tytuł mistrza Polski w triathlonie w kategorii młodzik.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!