Nie zwalnia tempa. Już pierwszego dnia zdobył złoto, dalej było jeszcze lepiej

12:22, 06.07.2018 MiS Aktualizacja: 22:03, 06.07.2018
Skomentuj Foto: Czesław Roszczak Foto: Czesław Roszczak

Ma w sobie ikrę, której może mu zazdrościć niejeden młody.  Tym razem znów udowodnił, że ma również wielkie serce do walki. Z indywidualnych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu Czesław Roszczak startujący w barwach UKS "Olimpijczyk" Pogorzela przywiózł trzy medale!

W 28. Mistrzostwach Polski Masters w Lekkiej Atletyce wystartowało blisko pół tysiąca zawodników w dziesięciu kategoriach wiekowych. Każdy z nadzieją na mistrzostwo. Czesław Roszczak z Łagiewnik – zawodnik UKS "Olimpijczyk" Pogorzela - swój występ może zaliczyć do udanych. Już pierwszego dnia zdobył złoty medal w rzucie dyskiem z wynikiem 35,20 m. - Wypadało, aby mistrz świata w rzucie dyskiem z Sacramento również w Polsce był najlepszy - komentuje Czesław Roszczak. Na drugim miejscu uplasował się Stanisław Matwis z Zamościa z wynikiem 33,16 m. Trzecie miejsce zajął Jerzy Broc z Suwałk z wynikiem 30,26 m.

Drugi dzień zawodów był dla Czesława Roszczaka równie udany. Zdobył dwa srebrne medale w rzucie młotem z wynikiem 33,60 m oraz pchnięciu kulą z wynikiem 11,64 m. - Z uzyskanych wyników można być zadowolonym, były lepsze od tych uzyskanych dwa tygodnie wcześniej na mistrzostwach Polski w wielobojach. Jest to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata Masters w Maladze - komentuje Czesław Roszczak. Wcześniej zawodnik UKLS "Olimpijczyk" będzie sprawdzał swoją formę na zawodach w Pucku i Lovosicach (Czechy).