Gostyńscy kręglarze zbierają punkty w ogólnopolskich zawodach

12:32, 16.10.2017 MiS
Skomentuj

Sezon kręglarski w pełni. Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska ma za sobą kilka ważnych zawodów ogólnopolskich. Nasi zawodnicy jak zawsze dali z siebie wszystko. W turnieju miast po trzech startach gostynianie zajmują trzecie miejsce w rankingu.

Kręglarze amatorzy ze Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska maja za sobą trzy weekendy, podczas których brali udział w zawodach ogólnopolskich. W sobotę 14 października na gostyńskiej kręgielni rozegrano Mistrzostwa Polski Par i Tandemów Mieszanych w Grze do Pełnych. W zawodach wystartowała jedna para kobieca, sześć par męskich i sześć mikstów. - Para kobieca Janina Śleńska i Violetta Kolendowicz uplasowała się na dobrze punktowanym szóstym miejscu. Znacznie lepiej bo z brązowym medalem rywalizację zakończyła para męska Marek Podyma (372) i Maciej Matyla (357) - wymienia Marek Podyma, prezes Zarządu SGLK w Gostyniu. W dziesiątce znalazły się jeszcze trzy pary SGLK. Na 8. miejscu uplasowała się para Zbigniew Klimański i Jakub Klimański, na 9. Bogusław Zagata i Karol Zagata, a na 10. para Marcin Frydryszak i Andrzej Zagata. - W tandemach mieszanych najwyższe 4. miejsce zajął mikst Joanna Mendyka i Karol Zagata. O miejsce niżej uplasował się Zbigniew Klimański z nestorką polskiego kręglarstwa Danutą Pribe z Tarnowa Podgórnego, a na 8. miejscu grę zakończył Zbigniew Musialski z zawodniczką z Leszna Anną Pawłowską - mówi Marek Podyma.

Ruszył też turniej miast dla kręglarzy amatorów. To cykl sześciu turniejów rozgrywanych w formule do pełnych, które zaplanowano w Brzesku, Lesznie, Wronkach, Gostyniu, Pucku i Sierakowie. Pierwszy turniej rozegrano w Brzesku 30 września. Z uwagi na sporą odległość pojechała jedynie czteroosobowa reprezentacja Stowarzyszenia: Violetta Kolendowicz, Zbigniew Klimański, Karol Zagata i Marek Podyma. Pomimo tak nielicznej grupy gostynianie byli widoczni na brzeskiej kręgielni. Violetta Kolendowicz z wynikiem 347 zbitych kręgli uplasowała się na 6. miejscu. Na tej samej pozycji wśród mężczyzn grę zakończył Marek Podyma (370). Zbigniew Klimański był piętnasty, a Karol Zagata dziewiętnasty. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła czwarte miejsce.

Tydzień później w Lesznie rozegrany został drugi turniej z tego cyklu. - Wystartowaliśmy tam w liczniejszej grupie – dwie kobiety i ośmiu mężczyzn. Bardzo dobrze zagrała w Lesznie Violetta Kolendowicz, zajmując z wynikiem 354 kręgle trzecie miejsce - mówi Marek Podyma, prezes Zarządu SGLK w Gostyniu. Janina Śleńska zajęła miejsce 9. z wynikiem 345 kręgli. Wśród mężczyzn tym razem najlepszy z gostyniaków był Andrzej Zagata (382), zajmując 4. miejsce. Cztery pozycje niżej uplasował się Zbigniew Klimański (375), jedenasty był Marek Podyma (372), a dwunaste miejsce zajął Mikołaj Hajnsz (371). W klasyfikacji drużynowej gostynianie zajęli wysoką drugą pozycję.

W turnieju miast Gostyń zajmuje obecnie trzecie miejsce, tracąc do Brzeska 10, a do Leszna 20 punktów.