Karolewicz nie miał sobie równych

10:11, 28.09.2017 | m
Skomentuj

Oskar Karolewicz został zdobywcą tytułu Indywidualnego Mistrza Gminy Poniec w Bowlingu. Od początku był liderem letnich rozgrywek i także w finalnej rywalizacji nie dał szans rywalom. W kategorii gmina Poniec najlepszy był Piotr Ferens. Za dwa tygodnie rusza jesienna kolejka.

Cykl mistrzostw rozpoczął się 1 lipca. - Przez dwa miesiące zawodnicy walczyli o zdobycie jak najwyższego wyniku z dwóch gier eliminacyjnych, następnie czołowa piętnastka wzięła udział w trzech rundach finałowych, które odbywały się w środowe wieczory. O wyższej lokacie decydowała suma zdobytych punktów – tłumaczy Łukasz Idowiak, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu.

Zawody rozgrywano w dwóch kategoriach: open oraz gmina Poniec. W kategorii otwartej triumfował Oskar Karolewicz, który uzyskał łącznie 1459 punktów. Na drugim miejscu zawody zakończył Adrian Nowak z 1406 zbitymi kręglami. Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Maćkowiakowi, który rywalizację zakończył z 1353 punktami. Wspomniana trójka oprócz okolicznościowych pucharów została nagrodzona drobnymi nagrodami rzeczowymi.

W samej gminie Poniec najlepszy okazał się Piotr Ferens (zdobywca czwartego miejsca w kategorii open). Zakończył turniej z dorobkiem 1311 punktów. Na drugim miejscu z pulą 1267 punktów uplasował się Tomasz Maćkowiak (5 miejsce w open). Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Szymańskiemu (8 miejsce w open), który zdobył 1148 punktów. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu zapowiedział już, że do 11 października prowadził będzie zapisy do IV edycji Zakładowej Ligi Bowlingowej, która rozpocznie się 16 października.