Zamknij

Cały zespół zasłużył na wyróżnienie, grając pewnie i dobrze

11:07, 18.09.2017 J.J
Skomentuj

W weekendowym turnieju kadetek o mistrzostwo ligi wojewódzkiej, jaki odbył się w hali sportowej SP5 w Gostyniu, rywalizowały trzy zespoły. Niekwestionowanym zwycięzcą tej konfrontacji zostały siatkarki z Gostynia, które zdecydowanie wygrały dwa swoje spotkania, nie dając rywalkom większych szans. - Cały zespół zasłużył na wyróżnienie, grając pewnie i dobrze- chwalił zawodniczki po meczu trener Tomasz Stańczak.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Turku i Trzcianki. Od samego początku mecz grany był pod dyktando zawodniczek z MOS Turek i zakończył ich pewnym zwycięstwem zawodniczek 3:0.

W kolejnym meczu gostynianki zmierzyły się z zespołem MKS MDK Trzcianka. Tu również obeszło się bez niespodzianki. Zdecydowane prowadzenie w każdym secie pozwalało gospodarzom na spokojną i kontrolowaną grę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem UKS Kaniasiatka Gostyń 3:0, a trener Tomasz Stańczak miał możliwość sprawdzenia i przetestowania formy niemal wszystkich zawodniczek.

Trzeci mecz to konfrontacja dwóch zwycięskich zespołów – MKS MOS Turek i UKS Kaniasiatka Gostyń, który gospodarze rozpoczęli o mocnego uderzenia. Po zdobyciu kilkupunktowej przewagi nie oddali inicjatywy do samego końca seta. Druga odsłona to całkowita dominacja siatkarek z Gostynia, można powiedzieć „KNOCKOUT". Kadetki z Turku nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki i ostatecznie przegrały seta 25:6. W trzecim, ostatnim secie walka była bardziej wyrównana. Gostyńskie siatkarki prowadziły przez pierwszą połowę, w drugiej jednak dały sobie odebrać kilka punktów. Ostatecznie dziewczęta zmobilizowały się, doprowadzając seta i całe spotkanie do zwycięskiego końca. - Podsumowując dzisiejsze zmagania, nasze siatkarki zdały egzamin na"6". Podwójne zwycięstwo, jest dobrą nadwyżką przed dalszymi zmaganiami o mistrzostwo ligi wojewódzkiej. W dniu dzisiejszym cały zespół zasłużył na wyróżnienie, grając pewnie i dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – powiedział po meczu trener Tomasz Stańczak

Wyniki Turnieju
MKS MOS TUREK - MKS MDK TRZCIANKA 3:0 (25:20) (25:11) (25:16)
UKS KANIASIATKA GOSTYŃ - MKS MDK TRZCIANKA 3:0 (25:9)(25:17)(25:17)
UKS KANIASIATKA GOSTYŃ - MKS MOS TUREK 3:0 (25:14)(25:6)(27:25)

Skład zespołu UKS Kaniasiatka: Agnieszka Pietraszewska, Klaudia Lewandowska, Julia Gościniak (k), Wiktoria Gabryelska, Agnieszka Krystkowiak, Dominika Stępień, Magdalena Glura, Agnieszka Gorwa, Monika Nowak, Aleksandra Czabajska, Małgorzata Jankowiak, Weronika Stańczak

Za tydzień wyjazdowy turniej w Trzciance.