Zamknij

Po dwóch rundach Karolewicz powiększa przewagę

11:30, 15.09.2017 M.W
Skomentuj

Oskar Karolewicz zwyciężył w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Gminy Poniec w Bowlingu. Powiększył tym samym przewagę nad pozostałymi graczami. Za kilka dni planowana jest trzecia, ostatnia runda zmagań w tym roku.

Zmagania bowlingowe organizowane przez poniecki OSiR cieszą się dużym zainteresowaniem i mają już swoją regularną obsadę. Zawodnicy rekrutują się nie tylko z terenu gminy, ale także z okolic. W drugiej rundzie indywidualnej rozegranej w połowie tygodnia równych sobie nie miał Oskar Karolewicz, który wygrywając, umocnił swoją pozycję lidera.

- Zdobył 385 pkt (203 + 182) i zdecydowanie pokonał resztę stawki. Drugi gracz środowego turnieju, Piotr Ferens, zbił 335 kręgli (157 + 178). N trzecim miejscu rundę z 331 punktami (160 + 171) zakończył Tomasz Maćkowiak z Leszna – mówi Łukasz Idowiak, szef ponieckiego OSiR-u.
W klasyfikacji generalnej z dużą przewagą na czele stawki uplasował się Oskar Karolewicz, który zgromadził dotychczas 1170 pkt. Na drugim miejscu z 1101 punktów znalazł się Adrian Nowak, a na trzecim Tomasz Maćkowiak (Leszno) z 1078 pkt. W środę 20 września zostanie rozegrana ostatnia runda rozgrywek.