Klaudia Budasz z SW Gostyń Międzynarodową Mistrzynią Śląska 2017!

16:34, 12.09.2017 MiS
Skomentuj

Klaudia Budasz z klubu Sporty Walki Gostyń po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych i z pełną determinacją będzie dążyła do zwycięstwa. Gostynianka wywalczyła kolejny zaszczytny tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Śląska 2017!

Wielkim sukcesem zakończył się udział Klaudii Budasz w XII Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie, które odbyły się w Gliwicach w dniach 5-9 września. Na starcie stanęło 215 zawodniczek z Polski i 18 innych krajów, które startowały w trzech kategoriach wagowych: kadetki, juniorki oraz seniorki. Klaudia Budasz wystąpiła w kategorii do 64 kg.

Mistrzostwa nie były wbrew pozorom łatwą przeprawą dla reprezentantki klubu Sporty Walki Gostyń. - W półfinale na drodze Klaudii stanęła trzykrotna mistrzyni Włoch oraz wicemistrzyni Europy kadetek – Vittoria De Carlo. Po wyrównanej walce sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali wyższość Budasz - informuje Tomasz Dylak, trener SWG. W finałowym pojedynku o zwycięstwie Klaudii również zaważyły głosy. - Klaudia spotkała się z kolejną Włoszką - Rebeccą Nicoli i tak samo, jak to miało miejsce wcześniej, wygrała pojedynek stosunkiem głosów 3:2 - relacjonuje trener Tomasz Dylak. Tym samym Klaudia Budasz ma na swoim koncie kolejny wielki sukces - tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Śląska 2017!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!