Zamknij

Wysokie zwycięstwo Kani Gostyń nad górnikami z Konina

09:04, 30.08.2017 MM
Skomentuj

Reprezentacja juniorów młodszych Kani Gostyń rozegrała mecz I Ligi Wojewódzkiej z zespołem Górnik Konin, pokonując wysoko gospodarzy na wyjeździe. Piłkarze z Gostynia od początku kontrolowali mecz, popełniali niewiele błędów i wykorzystywali słabe punkty przeciwnika.

Gostyńska drużyna obawiała się swojego przeciwnika, który swój ostatni mecz z Wrześnią wygrał bardzo wysoko. Z kolei gostyńscy piłkarze w meczu z Ostrowem popełniali sporo błędów, które i tym razem mogły zaważyć na wyniku spotkania. Obawy okazały się nieuzasadnione. Zespół z Gostynia od początku przejął inicjatywę, opanował środek boiska i tworzył groźne sytuacje bramkowe. Wynikiem tego był dwie bramki Borowczyka ('9 i '44) i dwie Wojtkowiaka ('33 i '55). - Nasi zawodnicy od początku meczu nie przestraszyli się zawodników Górnika i od początku spotkania próbowaliśmy przejąć inicjatywę. Opanowaliśmy środek boiska i stwarzaliśmy groźne sytuacje pod bramką gospodarzy - mówi trener Grzegorz Wosiak.

W drugiej połowie meczu zawodnicy Kani Gostyń nieco opadli z sił, co bezwzględnie wykorzystali gospodarze strzelając dwie bramki - Wysokie tempo gry sprawiło, że byliśmy już w końcówce zmęczeni i pozwoliliśmy koninianom zdobyć bramki z rzutu karnego i po kontrze – dodaje Grzegorz Wosiak

Gostynianie do samego końca panowali na boisku. W 57 minucie meczu gola strzelił Michał Łagódka, a szósta bramka dla Kani Gostyń padła dzięki samobójczemu strzałowi. Ostatecznie juniorzy młodsi Kani Gostyń wygrała całe spotkanie 6:2 i awansowali z piątego na trzecie miejsce w tabeli.

Skład : Pakosz - Jankowski, Wojciechowski, Nowaczyk, Łagódka - Goszczyński, Humerski (75' Jankowiak), Wojtkowiak (57' Rychlik) - Szkudlarek (53 Kubiak), Borowczyk (67' Gendera), Smektała (67' Ossentowski).