Tegoroczne zawody rozegrano systemem brazylijskim

07:56, 08.08.2017 MiS
Skomentuj

Turnieje Siatkówki Plażowej w Śmiłowie to już tradycja. Co roku do podponieckiej wsi zjeżdża kilkanaście osób chcących wziąć udział w meczach. Zawody rozgrywano tzw. systemem brazylijskim.

Za nami X edycja Turnieju Siatkówki Plażowej w Śmiłowie organizowanego przez OSiR w Poniecu. - Do rywalizacji przystąpiło 8 par. Zawody rozgrywane były systemem "brazylijskim", który eliminuje drużynę dopiero po drugiej porażce - mówi Adrian Sobkowiak, instruktor OSiR w Poniecu, sędzia zawodów.

Większość pojedynków była bardzo wyrównana i niejednokrotnie zawodnicy musieli rozgrywać dodatkowego trzeciego seta. - Niemal pięciogodzinna rywalizacja zakończyła się wielkim finałem, w którym rawicka para Michał Wałkiewicz – Bartosz Zygmunt pokonała dwójkę Viktoria Walczyk - Marcin Kowalski. Emocjonujący pojedynek trwał trzy sety i był z pewnością godny meczu finałowego. Wcześniej w meczu o 3 miejsce para Sylwia Szerenos – Robert Gruetzmacher pokonała 2–0 Kamila Przybyłka i Piotra Szerszenia - dodaje Adrian Sobkowiak.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i voucherami pozwalającymi skorzystać z usług oferowanych przez poniecką halę widowiskowo-sportową oraz nagrodami rzeczowymi jak piłka czy koszulki. Dla zawodników przygotowano słodki poczęstunek oraz napoje chłodzące.