Zamknij
REKLAMA

Mają za dużo pracy...

08:10, 08.08.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Trwa modernizacja drogi w Potarzycy, a prace weszły w etap, który wiąże się już z utrudnieniami dla kierowców. Mimo zapowiedzi do dziś nie ruszyły prace przy renowacji stawu. Wiele wskazuje więc na to, że utrudnienia w ruchu we wsi przeciągną się dodatkowo.

Modernizacja drogi w Potarzycy trwa od początku maja. Zakłada kompleksowe prace od budowy sieci kanalizacji deszczowej po wymianę nawierzchni. Roboty odbywały się etapami i pod ruchem, bez zamykania drogi. W czerwcu okazało się, że gmina rozstrzygnęła także przetarg na modernizację stawu we wsi. Leży on właśnie przy remontowanej drodze. Na sesji w imieniu mieszkańców radna Renata Szulc prosiła o powiązanie prac, by dodatkowo nie utrudniać ruchu. Władze gminy zapewniały wówczas, że postarają się o sensowne zazębienie terminów. Na drodze wciąż pracują robotnicy, którzy obecnie realizują przykanaliki kanalizacyjne wzdłuż drogi. Prace przy stawie tymczasem nie ruszyły - Firma wykonawcza jest w tej chwili jeszcze w Starej Krobi . Termin wykonania umowy to 7 września, pozostał więc miesiąc na wykonanie prac – poinformowała Katarzyna Szablewska, sekretarz Urzędu Miasta w Krobi.

Poza stawem z Potarzycy gmina w ramach tego samego przetargu odnawia też kilka innych zbiorników. Poza Potarzycą i Starą Krobią prace mają zostać wykonane jeszcze w Sułkowicach, Domachowie, Grabianowie i Wymysłowie. Umowny termin zakończenia prac przy budowie drogi to koniec sierpnia.

(n)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

CiekawaCiekawa

0 0

A reszta stawów kiedy ? 10:13, 08.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone