Zamknij
REKLAMA

Krótko i do rzeczy...

10:25, 06.08.2018 | n
REKLAMA
Skomentuj

Wójt Pępowa przekonywał dziś radnych do poparcia decyzji wyrażającej zgodę na dołożenie do modernizacji pięciu dróg gminnych. Po przetargu okazało się, że tańsza z ofert jest droższa o ponad 90 tysięcy od gminnych planów. Radni są zgodni, że dokładka jest konieczna.

Samorząd chce wyremontować pięć dróg gminnych w różnych miejscowościach. Najdłuższy odcinek dotyczy Kościuszkowa na odcinku do skrzyżowania z dębówką. - Dwa razy już staraliśmy się o dofinansowanie i bez skutku. Musimy więc zrobić to sami. Kolejne odcinki to Krzyżanki od strony Potarzycy na odcinku 300 metrów oraz od Chwałkowa do drugiego wjazdu w Krzyżankach – mówi wójt Pępowa, Stanisław Krysicki.

Trzy krótkie planowane odcinki po około 150 metrów dotyczą Skoraszewic, Siedlca i Bablkowic. Kosztorys gminny opiewał na 520 tysięcy. W przetargu okazało się, że to za mało. Strabag wycenił te prace na kwotę 740 tysięcy, Drogbud na prawie 620 tysięcy - Brakuje nam jak widać, ale proponuję przyjęcie oferty Drogbudu, bo stracimy 50 tysięcy dofinansowania od marszałka. Mamy w budżecie środki, które możemy dołożyć. Szczególnie ważna jest droga w Krzyżankach – przekonywał dziś wójt Pępowa. - Skąd mają pochodzić te pieniądze? - dopytywał radny Ireneusz Matyla. - Mamy wolne środki, ponad 400 tysięcy. Otrzymaliśmy też 83 tysiące zaległych podatków z licytacji gospodarstwa w Siedlcu – mówi Krysicki.

Radni dziś na posiedzeniu komisji zadeklarowali poparcie inicjatywy wójta. Formalne głosowanie odbędzie się jednak za tydzień w czasie sesji. Jeśli będzie zgoda rady to inwestycje mają zakończyć się w połowie października.

(n)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

komorkomor

0 0

z jakiego gospodarstwa?? to w Siedlcu była licytacja ?? 20:36, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone