Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Wiadomości, dodano: 14 kwietnia 2017

Zwolniony z pracy za słabe wyniki

Jędrzej Kędziora, dotychczasowy trener MKS Kania Gostyń, stracił pracę - został zwolniony z funkcji pierwszego trenera zespołu. Oficjalny powód to słabe wyniki drużyny, która obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w IV lidze. Władze klubu liczą, że zmiana trenera pozwoli wyciągnąć drużynę z tej patowej sytuacji i jej pozycja zacznie rosnąć. Jak tę decyzję przyjął sam Jędrzej Kędziora?

Pod koniec roku w klubie MKS Kania doszło do konfliku pomiędzy grupą rodziców i trenerów, którzy postanowili odejść.Powodem były nieporozumienia na tle finansowym.  Trenerzy mieli nie otrzymywać wypłat na czas. Taki podział spowodował ożywioną dyskusję nad dalszym funkcjonowaniem spółki, którą "dowodził" Adrian Kędziora, syn trenera Jędrzeja Kędziory. Z początkiem marca zmienił się właściciel, którym został Tomasz Jankowiak oraz powołano nowy zarząd, na czele którego stanął Arkadiusz Krzyżostaniak.
Na tym jednak nie koniec zmian. Po objęciu funkcji prezesa przez Arkadiusza Krzyżostaniaka uznano, że trener Jędrzej Kędziora powinien dalej prowadzić zespół, który przygotowywał w przerwie zimowej. Liczono, że zespół zacznie punktować. Tak się jednak nie stało. W poniedziałęk 10 kwietnia Jędrzej Kędziora został zwolnony z funkcji pierwszego trenera - Mamy 9 punktów po jesiennej rundzie. Jędrzej Kędziora prowadził zespół od dwóch lat i zajmujemy przedostatnie miejsce w tabeli IV-ligowej. Liczyliśmy, że po takim czasie drużyna będzie na bezpiecznym miejscu. - mówi Arkadiusz Krzyżostaniak, prezes zarządu MKS Kania.  
Były trener Jędrzej Kędziora przyznaje, że informacja o rozstaniu z klubem jest bolesna i jak zaznacza był to dopiero początek drogi. - Przyjąłem sobie strategię kilku lat, aby zespół wyprowadzić na godne piłkarskie tory i stało sie inaczej. - mówi Jędrzej Kędziora, były trener MKS Kania. - Zostało to przerwane, ale mama nadzieję, że była to decyzja tylko dla dobra klubu, czysto sportowa...Taka jest wizja nowego zarządu. - dodał Jędrzej Kędziora.  
Noym ternerem MKS Kania został decyzją zarządu Piotr Łuczak z Kościana, który od wielu lat prowadzi zespoły IV-ligowe, zespoły młodzieżowe, znany w okręgu leszczyńskim. Jutro pierwszy mecz MKS Kani Gostyń z Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Pod koniec roku w klubie MKS Kania doszło do konfliktu pomiędzy grupą rodziców i trenerów, którzy postanowili odejść z klubu. Powodem były nieporozumienia na tle finansowym. Trenerzy mieli nie otrzymywać wypłat na czas. Taki podział spowodował ożywioną dyskusję nad dalszym funkcjonowaniem spółki, której prezesem był Adrian Kędziora, syn trenera i radnego Jędrzeja Kędziory. Z początkiem marca zmienił się właściciel. Powołano też nowy zarząd, na czele którego stanął Arkadiusz Krzyżostaniak.

Na tym jednak nie koniec zmian. Nowy zarząd uznał, że Jędrzej Kędziora powinien dalej prowadzić zespół, który przygotowywał w przerwie zimowej. Liczono, że zespół zacznie punktować. Tak się jednak nie stało. W poniedziałek 10 kwietnia Jędrzej Kędziora został zwolniony z funkcji pierwszego trenera. - Mamy 9 punktów po jesiennej rundzie. Jędrzej Kędziora prowadził zespół od dwóch lat i zajmujemy przedostatnie miejsce w tabeli IV-ligowej. Liczyliśmy, że po takim czasie drużyna będzie na bezpiecznym miejscu... Osiągnie lepsze wyniki sportowe - twierdzi Arkadiusz Krzyżostaniak, prezes zarządu MKS Kania.  

Były trener Jędrzej Kędziora przyznaje, że informacja o rozstaniu z klubem była dla niego bolesna. - Przyjąłem sobie strategię kilku lat, aby zespół wyprowadzić na godne piłkarskie tory i stało się inaczej - mówi Jędrzej Kędziora, były trener MKS Kania. - Zostało to przerwane, ale mam nadzieję, że była to decyzja dla dobra klubu, czysto sportowa... Taka jest wizja nowego zarządu - dodał Jędrzej Kędziora.  

Nowym trenerem MKS Kania Gostyń został Piotr Łuczak z Kościana, który od wielu lat prowadzi zespoły IV-ligowe, zespoły młodzieżowe, znany w okręgu leszczyńskim. W sobotę 15 kwietnia pierwszy mecz MKS Kani Gostyń z Pogonią Nowe Skalmierzyce pod okiem nowego trenera. Przed nim poważne zadanie. Czy uda się wyprowadzić zespół z impasu? O tym dowiemy się dopiero za jakiś czas.

MiS

Czytaj również

Komentarze (13)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Anka, w dniu 2017-04-14 11:59:45

Kędziora to słaby trener w Kanii. Takim samym kiepskim jest Radnym.

Dodane przez Piotr , w dniu 2017-04-14 12:07:48

Głupoty opowiadasz panie prezesie. Kania zajmuje 13 miejsce w tabeli. Rozgrywki rozpoczęło 16 drużyn , a że dwa kluby się wycofały to jeden nie jest uwzględniony , a drugi przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. A co do samej zmiany trenera, powiem tak zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zawodników mamy takich jakich mamy, prezentują poziom między 4 ligą a okręgówką.

Dodane przez Mb, w dniu 2017-04-14 12:36:57

To jednego radnego nie można zwolnić a innego już tak?

Dodane przez Kania , w dniu 2017-04-14 19:46:34

Prawda jest taka że zespół pod wodzą tego trenera nie robił żadnych postępów można powiedzieć że grał coraz słabiej ,czy nowa miotła da impuls i zdobędziemy jakieś punkty zobaczymy w czerwcu Hej Kania

Dodane przez Piotr, w dniu 2017-04-14 20:00:57

Do Kania. Mówiąc obrazowo , nie stać Was na miotłę z wyższej półki?

Dodane przez Pani, w dniu 2017-04-14 23:57:15

Co z dziećmi które nidostały się do przedszkoli .?. ?. ?. Mammilion.???????

Dodane przez Lucjan, w dniu 2017-04-15 15:19:23

Jędrzej z bycia radnym trochę ponad tysiaka przytulisz co miesiac, jeszcze trochę z najmu mieszkanka...co najwyzej troche mniej w Lidlu kupisz....ciuszki masz ok, lansik jest ok. Predzej czy pozniej cos ogrniesz

Dodane przez Mati, w dniu 2017-04-15 15:51:50

Do Lucjan.Krótko przed zwolnieniem z pracy Jędrzej auto tez zmienił. A oszczędności w oświadczeniu majątkowym zaledwie 150 zł. O jakim mieszkaniu piszesz. W oświadczeniu za 2015 brak nieruchomości:(

Dodane przez Ja, w dniu 2017-04-15 16:26:53

Trener Kędziora nie jest wcale słabym trenerem. Słaby to jest ktoś kto postanowił go zwolnić, a to że został zwolniony przez słabe wyniki ( chociaż były słabe ) to bzdura. A zatrudnienie starszego Pana to niezły kabaret

Dodane przez zx, w dniu 2017-04-15 20:15:29

Karierowicz

Dodane przez Zawodnik, w dniu 2017-04-16 10:05:00

Tak tak, to jest karierowicz a do tego cwaniak, na synka scedował zadania, bo on jako radny w gminie nie może prowadzić działalności. Jaja jak berety.Nareszcie zaczyna się robić porządki z takimi jak ten zarozumialec Jędrzej. Do widzenia my już pana nie chcemy w KANII.FIU,FIU.

Dodane przez @ kibic, w dniu 2017-04-16 13:27:16

A Pan J.K. w związku ze zwolnieniem z pracy nie będzie korzystał z imunitetu Radnego ?

Dodane przez Nie kibic, w dniu 2017-04-16 15:02:36

do @ kibic Radni w gminach nie mają żadnego imunitetu, co wy za durne pytania stawiacie. Przeczytajcie ustawę o samorzadzie gminy art.25 ust.2 . Koniec kropka, bez komentarza.Raczej należy zadać odwrotne pytanie, czy osoby wchodzące w skład Rady są by tylko swoje prywatne interesy załatwiać ? Na to wskazuje. Najpierw byli 2 listonosze, terez radni Matysiak i Kędziora. Wywlekają sprawy swojego zatrudnienia na forum Rady.Niech ci tacy zaangażowani radni poczytaja ustawę, bo pewnie jeszcze do niej nie dotarli i to wielki wstyd dla nich.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torba rowerowa na telefon
19 PLN
Torebka damska
Torebka damska
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV