Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 04 stycznia 2017

Zuzia leci na operację!

Dziś czteroletnia Zuzia z Ponieca wylatuje na operację oczu do Londynu. Jest to możliwe dzięki wspaniałemu zrywowi społecznemu i zbiórce pieniędzy, która przyniosła dochód większy niż oczekiwano. Zabieg ma odbyć się prawdopodobnie w ciągu najbliższego tygodnia.

Operacja oczu Zuzi Nawrockiej-Boguszyńskiej to konieczność. Czterolatka choruje na jaskrę wtórną oczu. Traci wzrok. Ma też problemy z sercem. Operacja oczu jest jednak w tej chwili głównym celem. Wykonać ma ją klinika w Londynie, która jest prekursorem w tej dziedzinie. Na zabieg potrzeba było jednak zebrać pieniądze, bo na operację za granicą nie można było liczyć na refundację. Rodzina potrzebowała ponad 30 tysięcy złotych. Już wiadomo, że uzbierano więcej.

- Wczoraj była to kwota ponad 40 tysięcy złotych. Poza naszym festynem organizowanym w grudniu były to też datki sponsorów, do których dotarliśmy oraz wpływy z akcji na Facebooku – mówi Romualda Maćkowiak, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Poniecu, do którego chodzi dziewczynka.

Jak się dowiedzieliśmy, Zuzia razem z rodzicami jeszcze dziś ma wylecieć do Londynu. - Przyjęcie do szpitala planowane jest na 6 stycznia. Nie wiemy, czy jeszcze tego samego dnia odbędzie się zabieg. Cieszymy się ogromnie wraz z rodzicami, że udało się doprowadzić do operacji i to w pierwszym zakładanym terminie – dodaje dyrektor Maćkowiak.

Po powrocie z Anglii Zuzia ma być dalej leczona już w Polsce. Dalsze leczenie oczu będzie konieczne, ale wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to już w ramach finansowania z NFZ.  Chce się tego podjąć szpital w Poznaniu i lekarka, która do tej pory prowadzi Zuzię. To właśnie ona wskazała londyńską klinikę jako ośrodek o największym doświadczeniu w leczeniu schorzenia, na które cierpi czterolatka.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Sympatyczna; ) , w dniu 2017-01-04 11:47:18

Mały błąd - Jaskra otwartego KĄTA a nie konta.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
Oprawa damska
Oprawa męska z nakładką
Kominki
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Szafa warsztatowa z pojemnikami SSB-104.48.70
3399,00 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV